Sultangazi’de sivrisinek kabilinden haşerelerle savaş bitmeme ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin çıkmaz ve caddelerinde ilkin sivrisinek ve karasinek atılmak amacıyla böcek türleriyle farklı ilaçlama yöntemleri kullanarak savaşım ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü çalışarak 7 dönme ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere cebin ULV araçları mecmu sokak ve caddeleri gezerken ısıdam böceği kadar haşerelere cebin bile özellikle kuytu yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını çalmak üzere, ULV ilaçlamasının yanı sıra larvalara alın de su birikintileri ve durgun sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler için zehirli tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine ilgi gösteriliyor.

Sultangazi halkının metin ve erinçli aynı yaz geçirmesi amacıyla haşerelere alın ilaçlama çalışmalarına ağırbaşlılık verdiklerini belirten Sultangazi Şehremini Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin tamam mahallelerinde, sokak çıkmaz, cadde cadde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Değişik böcek türlerine cebin farklı yöntemlerle uğraş eden ekiplerimiz, haftanın yedi günü çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artma eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına gözdağı oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması üzere bunaltıcı ayrımsız şekilde çalışıyoruz. Kıymetli komşularımıza dosdoğru, rahat ve bahtiyar aynı yaz diliyorum” dedi.

Share: