Trakya’da vatandaşlar anımsatma dozu aşılarını oluyor

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’bile Kovid-19 salgınına cebin hatırlatma dozu hareketliliği sürüyor.

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 salgınına karşı anımsatma dozu randevularının tanımlanmasıyla Merkezi Doktor Randevu Sistemi’nden (MHRS) termin alan vatandaşlar, Edirne Melik 1. Garaz Ihtişam Hastanesi’ne her an aşılarını oluyor.

Hatırlatma dozu üzere mevrut vatandaşlar, aşı merkezleri önünde kimi zaman derya oluşturuyor.

Hatırlatma dozunu yaptıran Irmak Çam, AA muhabirine, 3. doz aşısını olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgınının mutluluk genelinde görüldüğünü anımsatan Çam, “Yaz mevsimi olmasına rağmen sayılar ve vakalar artmakta. Bu nedenle hep vatandaşların aşılama olmasını öneriyorum.” dedi.

Ulaş Çam de salgına karşı bilimin eksantrik benzeri merhem bulana büyüklüğünde aşılanmaya bitmeme edeceklerini belirterek, “Sonuçta hastalığın riskleri aşıdan çok henüz çok. O yüzden telkih olmayı öneriyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Tevfik Yüksel de herkesin hatırlatma dozunu yaptırması gerektiğini, kendisinin dahi 5. aşısını olduğunu kaydetti.

Kırklareli ve Tekirdağ

Kırklareli ve Tekirdağ’dahi üstelik Kovid-19 salgınına alın anımsatma dozu hareketliliği sürüyor.

Kent sakinleri aşılama merkezleri uğrunda arada sırada kükremek oluşturuyor.

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Kent Hastanesi Başhekimi Dr. Lütfi Çağatay Onar, salgınla mücadelede hatırlatma dozunun çok eke yere topluluk olduğunu dile getirdi.

Onar, hatırlatma dozlarının ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Tekirdağ’dahi vatandaşların anımsatma dozuna ilgisi adamakıllı. Sırası gelen herkesin lüzumlu duyarlılığı gösterip hastanelere gelmesini bekliyoruz. Herkesin konusunda düşeni yapması gerekiyor. Toplumsal uğraş haddinden fazla koskocaman.” diye niteleyerek konuştu.Share: