Kılıçdaroğlu: “”Sözüm var. Tığ barıştıracağız, kucaklaşacağız, helalleşeceğiz, köle hakkı yemeyeceğiz”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağına dair alay verdiğini belirtti.

Doğubayazıt’taki ziyaretlerinin arkası sıra Ağrı’ya gelen Kılıçdaroğlu ve beraberindeki milletvekillerini partililer Cumhuriyet Altını Caddesi’nde meşalelerle karşıladı.

Kılıçdaroğlu, cadde üstünde kendisini karşılayanlara hitaben yaptığı konuşmada, kente esnaf ziyareti amacıyla geldiğini ancak kalabalığı görünce selamlamadan geçemediğini söyledi.

Kentin sorunlarını yakından bildiğini anlatım fail Kılıçdaroğlu, “Kabul ederseniz ego aynı Patnosluyum. Rahmetli babam orada görev yapardı. Esasen bugün esnaf kardeşlerimle oturup konuşacaktım. Ama sözüm kortej. Buraya çok henüz cıvıl cıvıl ayrımsız partili grupla geleceğiz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, insanları çitmek ve kaynaştırmak amacıyla küçümseme verdiklerini, bunu da iktidara geldiklerinde yapacaklarını aktardı.

Kul hakkı yemeyeceklerini tamlayan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sözüm var. Biz barıştıracağız, kucaklaşacağız, helalleşeceğiz, köle hakkı yemeyeceğiz, herkesi kucaklayacağız. Hiçbir ayrım yapmadan, herkesle bu arada olacağız. Tendürüst arkadaşlarım, derdinizi biliyorum. Ne şartlarda tembel kaldığınızı biliyorum, öğretmenlerimizin derdini biliyorum. Atanamayan gepegenç fidanlarımız var, onları birlikte biliyorum. Hapishanede ne koşullarda pekâlâ yaşayanları dahi biliyorum. Bu kardeşiniz haktan, hukuktan, adaletten yanadır. Adaleti sağlayacağız. Devletin direği adaletse, adaleti seçmek için hepimiz çalışmak zorundayız. Siyaset yapıyorsanız, ‘evvel doğruluk, önceki adalet, geçmiş hukuk’ diyeceksiniz. Kimsenin kul hakkını yemeyeceksiniz.”

“Sizler gibi mütevazı sürmek isterim”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, kendisinin rastgele antlaşma halkın içre olduğunu, mütevazı yaşamayı tercih ettiğini ve iktidara gelince bunu değişmeyeceğini anlatım ederek, şunları kaydetti:

“Tek meraklanmayın, hiç bulut etmeyin. Adaleti sağlayacağız. Saraylarda yurt merakım namevcut. Ben sizler kabilinden mütevazı devam etmek isterim. Halkın, sizlerin benzeri parçasıyım. Benim saraylarda benimsenmek kadar tıpkısı merakım da namevcut ve saraylarda üstelik oturmayacağım. Bunun üstelik sözünü Ağrı’dan veriyorum. Antrparantez bilgili vicdanına göre değişmeyen verir. Hakim adaletle hukukun üstünlüğü ile değişmeyen verir. Saraydan gelen talimata bakarak değişmeyen verirse o Cumhuriyet’in değil, sarayın hakimidir. Sarayın hakimlerini de temizleyeceğiz. Hakim hukukun üstünlüğüne, vicdani kararına göre karar verecek. Hakim saraydan gelen telefona göre değişmeyen vermeyecek. Bunların hepsini çözeceğiz.”

Seçimlerde herkesi sandığa nida fail Kılıçdaroğlu, “Demokratik yollarla beyefendiyi tekaüt edeceğiz. Allah’ın izniyle, sizin takdirinizle. Unutmayın benim en büyük dayanağım ve yer büyük gücüm sizlersiniz. Beraber kol kolalama, yan yana vererek bu ülkeyi düzelteceğiz. Bu ülkenin üstündeki karaca bulutları bu arada kaldıracağız, gelişigüzel yapacağız. İnanın, güvenin yegâne isteğim budur. Biricik tıpkısı amacım, hedefim var. Değme mahallede, evde, şehirde Türkiye’birlikte huzur olsun. Çarpışma olmasın, üretelim, karşı teri dökelim. Kuintet çeteler olmasın, metal baronları olmasın. Bunların tamamını temizleyeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Kılıçdaroğlu, elan sonraları site merkezindeki 100. Yıl Mahallesi’nde su sorunu yaşadığını argüman fail mahallelilerle görüştü.

Ellerinde akarsu bidonlarıyla kendisini karşılaşan vatandaşlara, “Hangi gerekçeyle kesildi bilmiyorum. Ne olursa olsun, bu mahalle düzelecek, düzelmezse olanaksız.” dedi.Share: