DÜRÜST Parti’li Çelik’ten CHP’ye ‘YAŞ’ tepkisi: Izahat nifak siyasetinin neticesi (2)

‘HANGI PKK’SI HANGI DEAŞ’I ARAMIZA NİFAK SOKAMAYACAK’

Tıpkısı paradigma konuşma amacıyla Adana’evet mevrut DOĞRU Fırka Sözcüsü Ömer Polat, YANLIŞSIZ Tümen İl Binası’nın arkası sıra Sarıçam ilçesindeki iki değişik yerde mahalle buluşmalarına katıldı. Burada vatandaşlarla aynı araya gelen Çelik, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın diplomatlık trafiğinde olduğunu belirten Çelik, “Türkiye NATO’evet gidiyor ve terörle savaş konusundaki iradesi, oradaki yaklaşımı NATO belgelerine kayıt adına geçiyor. Finlandiya ve İsveç’te yıldırı örgütlerini barındıranlara müsaade etmeyeceğimizi söylüyoruz. Bütün üstelik ‘Türkiye haklıdır, Türkiye teröre cebin sunu haddinden fazla savaşım fail, en çokça saldırıya uğrayan ülkedir’ diyor. Tığ buna karşın ilişki ve dirliğimizi korumaya bitmeme ediyoruz. Ne PKK’sı ne DEAŞ’ı hangi dahi diğerleri bizim aramıza nifak sokamayacak” dedi.

‘BİR AKŞAM ANSIZIN O TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BAŞINA ÇÖKECEĞİZ, ONLARI DARMADAĞIN EDECEĞİZ’Ülkenin birliği ve dirliğine bildirme balaban saldırının Suriye’dahi, Irak’ta konuşlu terör örgütlerinden geldiğini belirten Çelik, “Mail zamana büyüklüğünde CHP Genel Başkanı ‘S-400’leri neden aldınız? Suriye’den ya da YPG’den bize dönük tıpkısı yıldırı tehdidi yok’ diyordu. Demin YPG-PYD denilen PKK’nın Suriye kolunun Türkiye’ye çevrilmiş şüphesiz düşmancasına tıpkısı biçimci içerisinde olduğu görülüyor. Sınırımızın dibinde terör bayrağı denilen paçavrayı dalgalandırmaya büyüklüğünde işi vardırdıklarında Cumhurbaşkanımızın ‘buna müsaade etmeyeceğiz. Aynı gece anlayışsız gelebiliriz’ dedi. Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Harekatı ile benzeri akşam akılsız gittik ve yüz kere başka hareketlerle ayrımsız gece ansız gittik. Şimdi esasen kimi oluşumlar olduğu amacıyla Cumhurbaşkanımız tedbir emri verdi ve aynı tün ansızın o terör örgütlerinin başına çökeceğiz. Onları darmadağın edeceğiz” ifadelerini kullandı.BATILI MÜTTEFİK ÜLKELERİ ELEŞTİRDİTerör örgütlerine müteveccih operasyonlarda Türkiye’nin bağlaşık ülkelerinin tasalı olduğunu tamlayan Çelik, “Biz hangi antlaşma terör örgütlerine müteveccih cerrahi müdahale yapacağız desek kâh garplı müttefiklerimizden kâh mağribî dostlarımızdan ‘Çok endişeliyiz, haddinden fazla kaygılıyız’ diye bazen mesajlar geliyor. Siz niçin terör örgütleri üzere kaygılanıyorsunuz da yıldırı örgütlerinin şehit ettiği vatandaşlarımız için kaygılanmıyorsunuz?  Zira siz Türkiye’nin bu şekilde yaparak iyiliğini istemediğinizi gösteriyorsunuz. Kaygılansanız de kaygılanmasanız bile tasarı verseniz de vermeseniz üstelik tek mesajımız şu olacak. Terör örgütlerine bire bir akşam ansız gideceğiz” diye konuştu.’TÜRKİYE ENGELLENEMEZ, TÜRKİYE DURDURULAMAZ, TÜRKİYE KATIYEN VE ASLA YENİLMEZ’

Türkiye’nin esmer vatanı, gökçe vatanı ve hava vatanı konusunda kararlığını kimsenin test etmemesi gerektiğini söyleyen Polat, “Hangi benzeri çakıl taşı taşını ne aynı damla suyu ne birlikte albeni vatanımızda bire bir karış yeri kimseye vermeyiz. Mail ant sonraları Cumhurbaşkanımız Mersin’den Abdülhamit Han gemisini dahi uğurlayacak. Hem Türkiye’nin hem da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin menfaatlerini arkalamak için bunlar yerleşme ve güçle atılmış adımlar. Zira bahir ve toprağın altında bu gemilerin bulduğu yerlerde milletimizin zenginliği olan yer yağı, doğal gaz kaynakları var. Bunların çıkarılıp ülkemize kazandırılması, vatandaşımızın hizmetine sunulması amacıyla bu teknolojiler kullanılacak. Tığ bunları kullanmaya başladığımız ant Yunanistan çabukça provokasyonlara başlıyor. O provokasyonlara benzeri takım ülkeler destek vermeye başlıyor. Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim hangi derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Bahir Kuvvetleri bu taharri gemilerini koruyarak doğruluk ve menfaatlerimizi dulda üzerine ne büyüklüğünde çın olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Onun için hiç kimesne Türkiye’nin yurt ve terörle uğraş konusundaki kararlılığını imtihan etmesin. Sonu takkadak iflas olur. Türkiye’ye birliğinden ve bölünmez bütünlüğünden asla vazgeçmez. Türkiye yolundan döndürülemez, Türkiye’ye yenilmez, Türkiye engellenemez, Türkiye durdurulamaz, Türkiye asla ve asla yenilmez” dedi.Share: