AK Fırka Sözcüsü Polat, Adana’da Sarıçam Belediyesi ziyaretinde konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Genel Başbuğ Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Ömer Çelik, hububat koridoru anlaşmasının gıda tedariki açısından önemine değinerek, “Şimdi bakir gemiler yola çıkıyor. Bu Türkiye’nin dahi içerisinde olduğu benzeri düzenek yoluyla arama ediliyor. Bu yapılan iri işler Türkiye’nin yıpranmamış ufuklara, hedeflere ulaşması için elzemdir.” dedi.

Çelik, yanı sıra AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve başka partililerle Sarıçam Belediyesi’ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ eliyle karşılanan Çelik, belediyenin daire başkanları ve özge yetkililerle derinti yaptı.

Çelik ve beraberindekiler, aynı süre ilk hayatını kaybeden Başbuğ Uludağ’ın 11 yaşındaki kızı Elif Su amacıyla yakarış okudu.

Henüz bilahare istişare yapan Çelik, Sarıçam ilçesinin Halk İttifakı’nın ateş parçası şekilde entrika edilmesine koskocaman katkı sağlayacağını söyledi.

En önemli şeyin irtibat ve kardeşlik olduğunu dile getiren Polat, “Bundan sonraki 10 ay bütün beraber daha çok beraber olacağız, koşacağız ve hız edeceğiz. Bu çalışmaları bu arada yaptığımız sürece, bu iradeyi beraber ortaya koyduğumuz müddetçe Türkiye yenilmez, durdurulamaz, engellenemez.” diye konuştu.

Polat, etrafta kötümserlik yaymaya çalışanlar olduğunu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hep her tarafa akla yatkın genişlemeye çalışıyor. Biz kendi ‘Semavi Vatan’ımızı, kişi yağız vatanımızı korumaya kalktığımız zaman diyorlar kim bunlar Osmanlı hayalleri görüyor. Dizge temas türlü siyasetin ardı sıra koşuyor, hepsinin merkezinde Türkiye vadi alıyor, hedefinde Türkiye vadi alıyor ondan sonradan Türkiye’nin faaliyetlerini eleştiriyorlar. Burnumuzun dibinde terör devleti kurmaya çalışıyorlar, DEAŞ’ı, PKK’sı gelmişti sınırımıza, Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı harekatı yaptık, bunları berbat ettik. Bunları eleştiriyorlar. Nedeniyle Cumhurbaşkanı’mızın dediği kabilinden ‘Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, işimize bakacağız’.”

Polat, Topluluk İttifakı adayının Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıkladıklarını hatırlatarak, bilcümle güçlerini bu hedefi akdetmek üzere gönderme ve yönetim edecekleri aktardı.

Üzerlerine düşen görevi 7 çağ 24 saat esasına göre yapacaklarını anlatan Çelik, Türkiye’nin hem Ukrayna hem bile Rusya’yla konuşabilen yegane mutluluk olduğunu kaydetti.

Birlik ve el birliği içerisinde çalışmalarını sürdüreceklerini aktaran Çelik, “Cumhurbaşkanı’mıza cemaziyelevvel Sayın Putin, hububat koridoru anlaşmasının gerçekleşmesinde ortaya koyduğu emir için teşekkür etti. Eğer tahıl koridoru anlaşması gerçekleşmeseydi dünya balaban bir azık kriziyle yüz yüze kalacaktı. Demin yıpranmamış gemiler yola çıkıyor. Bu Türkiye’nin birlikte içerisinde olduğu tıpkısı düzenek tarafından arama ediliyor. Bu yapılan büyük amal Türkiye’nin yıpranmamış ufuklara, hedeflere ulaşması için elzemdir.” ifadelerini kullandı.

“Yıldırı siyasetine müsaade etmeyeceğiz”

Çelik, Alevi canların lokmalarını paylaşırken provokasyonların başladığını belirterek, ne yapılmak istendiğini gördüklerini anlattı.

Fitne, ara bozuculuk ve nifak siyasetine Halk ittifakı yerine cevaz etmeyeceklerini vurgulayan Çelik, şu değerlendirmede bulundu:

“Terör siyasetine cevaz etmeyeceğiz. Öyle mugayeret partileri var kim, dikkatle izlem edin yıldırı örgütüne söylemediğini, milletin oyuyla seçme Cumhurbaşkanı’na söylüyor. Bunu gani görelim. Yıldırı örgütüne o kadar tehlikeli laf söylemiyor, milletin oyuyla latif devletin başına bunu söylüyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde ululuk başının, Cumhurbaşkanı’nın, bizim bütün şevket geleneğinde, tarihimizde hususi tıpkı yeri vardır. DOĞRU Öğür Sözcüsü olduğum üzere kim hangi söylemiş bir bile o gözle strateji ediyorum. Izlem ettiğimde bakıyorum, adamın ortaya koyduğu saldırının yüzde 80’i Cumhurbaşkanı’na, yüzdelik 20’si Cumhur İttifakı’na. Terör örgütlerine bir öz söylüyorsa söylüyor. Karşımızdaki bu tabloyu kesin görelim, buradaki mücadeleyi kesin bire bir şekilde ortaya koyalım. Tayyip Erdoğan ve Topluluk İttifakı düşmanlığıyla temas şekilde bu memlekette, bu siyasette varılacak tek vadi bulunmayan. Geçmişteki acıları, sıkıntıları tıpkısı henüz yaşatırlar.”

“Nifak içimizden geliyor”

Erdemli Askeri Şura (YAŞ) kararlarıyla ilişik eleştirilere değinen Polat, şöyle konuştu:

“Faziletkâr Askeri Şura olmuş, ‘Bu komutanlar muvaffakiyetli değil’ diyor. Nereden biliyorsun? Sen CHP’li milletvekilisin, nerden biliyorsun kudretli olmadığını? Siz geçen YAŞ’ta ‘Liyakatli değil’ dediniz, Türkiye cerrahi müdahale konusunda faaliyetler yaptı. Karabağ Savaşı’nda Azeri kardeşlerimize destek verdi, Libya’da türe ve menfaatlerimizi korudu, Gökçe Vatan’birlikte korudu, Suriye’de yıldırı örgütlerini dağıttı. Elan esbak GÖZYAŞI’ta tıpkısı şeyi söylediniz. Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı oldu. Kendisini tanıt etti. Niçin orduya nifak sokmaya çalışıyorsunuz? Zamanlama birlikte majör, Cumhurbaşkanı’mız umum Suriye’ye harekat yapılma sinyali veriyor, nifak içimizden geliyor.”

“Budun iradesinden büyük alerji duyuyorlar”

Çelik, kargaşa siyasetine cebin “bağışıklık sisteminin faziletkâr tutulması” gerektiğini altını çizerek, “Bunlar budun iradesi gördüğü ahit bunu virüs zannediyorlar. Budun iradesinden iri alerji duyuyorlar. Halbuki biz millet iradesine aşığız. Budun ne derse o peki. Mehabet, milletin devletidir. Bu şekilde bakıyoruz, bu şekilde değerlendiriyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ekonomi ve ayrıksı alanlarla ait dünyada yaşanan gelişmelerden kendilerine yansıyanları dahi kesin çözeceklerini vurgulayan Polat, şunları kaydetti:

“Bir Vakitler çözdük, bundan sonrasında birlikte çözeceğiz. Vatandaşımızın abat etmesi, refahı sunma cesim ruzname maddemizdir. Aynı zamanda şunu biliyoruz; bizim vatanımız dünyanın genişlik zer toprağıdır. Burada gözü olan çok, bunlara cebin dahi bizim seçme antlaşma dinç, tedbirli, cingöz olmamız gerekiyor. Türkiye’nin yeryüzü nazik gücü bile milletin iradesidir. Sokaklarda, meydanlarda vatandaşlarımızla buluştuğumuz müddetçe bu sakil katiyen yere düşmez. Onun amacıyla yapılacak gelişim bellidir. Vatandaşımızla artık buluşacağız. Hizmetlerimizi imdi anlatacağız. Vatandaşımızın çıktı rahat etmesi, kendini ferah hissetmesi üzere bunları sevk ve yönetim edeceğiz.”Share: