Meteoroloji’den sarı kodlu uyartı! 10 ilde yeğin ve baskınlar yaşanabilir

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak: Ülkemizin yıldız, çöz ve gün batısı kesimlerinin parçalı ve kayran kayran çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, İç Iye, Günindi Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Orta ve Maşrık Karadeniz kıyıları, Muğla, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Zonguldak, Bolu, Düzce, Çorum, Amasya, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin domestik koyulmak üzere boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı, özge yerlerin az bulutlu ve sarih geçeceği adisyon ediliyor.

10 İLDE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yağışların, Yardımcı, Afyonkarahisar, Denizli, Isparta, Burdur, Eskişehir, Ankara çevreleri, Antalya’nın yıldız ve batısı ile Muğla ve Vazıh’ın çöz kesimlerinde düzlük meydan akva olması bekleniyor. Bayram bahis su 10 memleket için bile soluk kodlu uyarıda bulunuldu.

AFAD’TAN UYARI

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, alışveriş haset gün ortası saatlerinden itibaren, Ankara ülke genelinde, Denizli, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar ve Yardımcı çevreleri ile Entelektüel, Muğla ve Antalya’nın çöz kesimlerinde evcil kuvvetli yağmur bekleniyor” denildi.

5 günce hava durumu:Share: