CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ağrı’da konuştu Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hiçbir ayrım yapmadan herkesi kucaklayacağına dair bayram verdiğini belirtti.

Doğubayazıt’taki ziyaretlerinin peşi sıra Ağrı’ya mevrut Kılıçdaroğlu ve beraberindeki milletvekillerini partililer Cumhuriyet Altını Caddesi’nde meşalelerle karşıladı.

Kılıçdaroğlu, ana yol üzerinde kendisini karşılayanlara hitaben yaptığı konuşmada, kente esnaf ziyareti için geldiğini fakat kalabalığı görünce selamlamadan geçemediğini söyledi.

Kentin sorunlarını yakından bildiğini ifade fail Kılıçdaroğlu, “Kabul ederseniz ben ayrımsız Patnosluyum. Rahmetlik babam orada fariza yapardı. Gerçekte zaman esnaf kardeşlerimle oturup konuşacaktım. Ama sözüm bayram. Buraya çokça elan cıvıl cıvıl bire bir partili grupla geleceğiz.” dedi.

Kılıçdaroğlu, insanları birleştirmek ve kaynaştırmak için alay verdiklerini, bunu bile iktidara geldiklerinde yapacaklarını aktardı.

Kul hakkı yemeyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sözüm var. Tığ barıştıracağız, kucaklaşacağız, helalleşeceğiz, köle hakkı yemeyeceğiz, herkesi kucaklayacağız. Hiçbir alt bölüm yapmadan, herkesle bu arada olacağız. Canlı arkadaşlarım, derdinizi biliyorum. Ne şartlarda işsiz kaldığınızı biliyorum, öğretmenlerimizin derdini biliyorum. Atanamayan gepegenç fidanlarımız var, onları bile biliyorum. Hapishanede ne koşullarda zahir yaşayanları üstelik biliyorum. Bu kardeşiniz haktan, hukuktan, adil yanadır. Adaleti sağlayacağız. Devletin direği adaletse, adaleti ulaşmak amacıyla hepimiz harıldamak zorundayız. Politika yapıyorsanız, ‘önce adalet, evvel doğruluk, evvel hukuk’ diyeceksiniz. Kimsenin köle hakkını yemeyeceksiniz.”

“Sizler gibi mütevazı yaşamak isterim”

Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin değme devir halkın içre olduğunu, mütevazı yaşamayı yeğleme ettiğini ve iktidara gelince bunu değişmeyeceğini tabir ederek, şunları kaydetti:

“On Paralık meraklanmayın, tek endişe etmeyin. Adaleti sağlayacağız. Saraylarda habitat merakım namevcut. Ben sizler üzere alçak gönüllü varagelmek isterim. Halkın, sizlerin bir parçasıyım. Benim saraylarda oturmak üzere aynı merakım da yok ve saraylarda bile oturmayacağım. Bunun üstelik sözünü Ağrı’dan veriyorum. Antrparantez bilgili vicdanına göre karar verir. Bilgili adaletle hukukun üstünlüğü ile değişmeyen verir. Saraydan gelen talimata göre karar verirse o Cumhuriyet Altını’in değil, sarayın hakimidir. Sarayın hakimlerini dahi temizleyeceğiz. Bilgili hukukun üstünlüğüne, vicdani kararına göre değişmeyen verecek. Bilgili saraydan mevrut telefona bakarak değişmeyen vermeyecek. Bunların hepsini çözeceğiz.”

Seçimlerde herkesi sandığa davet eden Kılıçdaroğlu, “Demokratik yollarla beyefendiyi zor edeceğiz. Allah’ın izniyle, sizin takdirinizle. Unutmayın benim sunu balaban dayanağım ve sunu nazik gücüm sizlersiniz. Bu Arada dal kolalama, yanında vererek bu ülkeyi düzelteceğiz. Bu ülkenin üstündeki kişmiri bulutları beraber kaldıracağız, alay malay yapacağız. İnanın, güvenin biricik isteğim budur. Yegâne bir amacım, hedefim var. Seçme mahallede, evde, şehirde Türkiye’üstelik sağlık olsun. Çarpışma olmasın, üretelim, cebin teri dökelim. Muhammes çeteler olmasın, maden baronları olmasın. Bunların tamamını temizleyeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Kılıçdaroğlu, henüz sonraları kent merkezindeki 100. Yıl Mahallesi’nde akarsu sorunu yaşadığını sav eden mahallelilerle görüştü.

Ellerinde su bidonlarıyla kendisini karşılaşan vatandaşlara, “Ne gerekçeyle kesildi bilmiyorum. Ne olursa olsun, bu mahalle düzelecek, düzelmezse olmaz.” dedi.

Share: