İSTİFA EDEN DOÇENT: HAYATİ TEHLİKEM DEVAM EDİYOR

BİR hastalanmış yakınının CİMER’e yazdığı şikayet dilekçesinde sürat ve yıldırma muhtevalı ifadeler kullandığı gerekçesiyle öldürülme endişesi taşıdığını belirterek Afyonkarahisar Keyif Bilimleri Üniversitesi’ndeki (AFSÜ) görevinden istifa eden kan bilimi hekimi Doç. Dr. Mehmet Ilgi, “Konunun gündemde kalmaya devam edecek olması, dirimlik tehlikemi artırıyor” dedi.

AFSÜ’dahi ve Afyonkarahisar’da bir tane kan bilimi hekimi olan Doç. Dr. Mehmet Özen, benzeri sökel yakınının termin alamadığı gerekçesiyle CİMER’e yazdığı dilekçede, bölümdeki keyif çalışanlarına yönelik güç ve gözdağı içeren ifadeler kullandığını esbabımucibe göstererek, evvel görevinden ricat etti. ‘Öldürülme endişesi taşıyorum’ diye niteleyerek ricat fail Doç. Dr. Dikkat, bu konunun gündemde kalmasının hayati tehlikesini devam ettirdiğini söyledi.

‘ÖLMÜŞ BİR MEHMET’İN KİMSEYE FAYDASI OLMAZ’

Konuyla ilişik bahsetmek istemediğini belirten Doç. Dr. Ilgi, “Çünkü bunu belirten hayat elan dışarıda. Yani 10 gündür de muamele yapılmadı. Bu konunun gündemde kalmaya devam edecek olması, dirimlik tehlikemi artırıyor. O yüzden laf kapansın istiyorum. Rektörlükle, dekanlıkla buradaki sair hocalarımla herhangi bir sıkıntım yok. seçme rehavet olmadı, çabucak bunu inandırmak istedim. Ego içtimai medya hesaplarımı bloke etmek zorunda kaldım. Fakat her mobbing filan bulunmayan. Burada gayet şen çalıştık arkadaşlarla. Ego 2006 yılında ABD’den öneri aldım gitmedim. 2013’te İngiltere’den öneri aldım gitmedim. Şayet izin verirlerse Türkiye’üstelik kalmaya çalışacağım. Ama Afyon’da kalmam tür değil, eksantrik bire bir ilde olacağım. Gideceğim yeri dahi söylemeyeceğim. Yordamsız tıpkı Mehmet’in kimseye faydası gayrimümkün, yeryüzü azından ayrıksı yer benden yarar görür” diye konuştu.Share: