Ölüm tehdidi aldığı iddiasıyla çekilme fail doktorla ait gözde evolüsyon

Afyonkarahisar’da tıpkı hasta yakını tarafından ölümle gözdağı edildiğini söyleyip istifa eden hematoloji uzmanı, olayın üniversite yönetimiyle aynı alakası olmadığını kaydetti. Öte yandan, doktorun fariza yaptığı Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) hukuk biriminin cemaziyelevvel değil bugün öğleden sonraları şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Afyon Keyif Bilimleri Üniversitesinde (AFSÜ) işyar biricik hematoloji hekimi Doç. Dr. Mehmet Ilgi, aynı marazlı yakınının CİMER’e yazdığı şikayet dilekçesinde yol ve gözdağı muhtevalı ifadelerini görüp ‘öldürülme endişesi taşıyorum’ diyerek istifa etti. Dr. Özen’in özel sektörde çalışacağı belirtildi.

Olayın arkası sıra AFSÜ yönetimi hekim Ilgi’in ilk ricat ettiğini açıkladığı benzeri metni resmi genel ağ sitesinden yayınladı fakat açıklamayı biraz saat sonra kaldırdı. Açıklamanın kaldırılmasıyla ilişkin ise üniversiteden rastgele açıklamada bulunulmadı. Geçkin yayınlanan açıklamada cumhuriyet savcılığı özellikle olmak için muktezi makamlara şikayetçi olunduğu belirtilmesine rağmen, şikayetin bugün öğleden sonraları gerçekleştirildiği öğrenildi.

“10 gündür kendisi dışarıda”

Açıklaması ile Türkiye’nin gündemine oturan Dr. Dikkat ise olayın peşi sıra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Açıklamasında 2 gündür gündemde olan konudan erinçsiz olduğunu dile getiren Özen, “Düpedüz ego bu konuyla ilgilendiren bahsetmek istemiyorum, 10 gündür kendisi dışarıda. 10 gündür birlikte aynı muamele yapılmadı. Bu konunun ruzname üstelik kalmaya devam edecek olması, benim dirimsel tehlikemi arttırıyor. O yüzden bahis kapansın istiyorum. Bu konuşmayı yapmamın sebebi ise rektörlük, dekanlık ve buradaki hocalarım ile seçme sıkıntım bulunmayan, baskı olmadı. Lütfen konuyu kapatırsak çok sevineceğim” dedi.

“Mobbing namevcut”

Açıklamasının ardından gazetecilerin sorularına bile yanıtlayan Özen, benzeri gazetecinin “Içtimai medyada alelhusus darülfünun yönetimiyle ilişik mobbing uygulandığı yönünde iddialara var buna bile küşayiş getirir misiniz” sorusuna “Anca tıpkısı özdek yok. Ben sosyal medya hesaplarımı bloke etmek zorunda kaldım bu fenomen dolayısıyla. Içtimai medyayı takip edemiyorum. Fakat mobbing namevcut. Burada gayet rahat çalıştık arkadaşlarla” yanıtını verdi.

“Şayet cevaz verirlerse Türkiye’de kalmaya çalışacağım”

Bire Bir apayrı gazetecinin ise “Üniversitenin açıklamasında hususi hastaneye gideceğiniz söylendi, sosyal medyada birçok vatandaş ise özel hastanede ya bile sokakta yürürken ölüm tehlikesi olmayacak mı” sorusu üzerinde açıklamalarda bulunan Özen, “Ego 2006 yılında Amerika’dan öneri aldım gitmedim. 2013’bile İngiltere’den teklif aldım gitmedim. Eğer izin verirlerse Türkiye’birlikte kalmaya çalışacağım. Ama Afyon’dahi kalmam benzer değil, ayrıksı bire bir ilde olacağım ve gideceğim yeri dahi söylemeyeceğim” dedi.

Özen antrparantez “İstifa nedenim yalnız ölüm tehlikesi, anca bire bir hırs hissediyorum” diye çekilme olayına duruluk getirirken, kendisini zılgıt eden kişinin peşine düşmemesi üzere şikayetini idraksiz alacağını söyledi. – AFYONKARAHİSARShare: