Babadağ Belediyesi Heyeti, Çanakkale’yi Gezdi

Babadağ Belediye Başkanı Büyük Süvari ve beraberindeki gök bilimi, Çanakkale Belediyesi’ni görüşme etti. Gök Bilimi, ziyaretin peşi sıra Aynalı Çarşı’ya ve Şehitliklere gitti.

Babadağ Belediyesi, sedir üyeleri ve mahalle muhtarları amacıyla Çanakkale’ye cevelan düzenledi. Uray meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile gelişigüzel Çanakkale Şehremaneti Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’ı konuşma eden gök bilimi, çalışmaları karşı düşünüm alışverişinde bulundu. Iye ve Marmara Belde Belediyeler Birliği (EMARÇEP) üyesi olan Babadağ Belediyesi ve Çanakkale Belediyesi temsilcileri, bölgelerinde yapılan icraat karşı görüşlerini paylaştı.

Babadağlı heyet, Çanakkale Belediyesi ziyaretinin peşi sıra tarihi Yakışıklı Çarşı’yı gezdi. Divan üyeleri, muhtarlar ve Babadağ Belediyesi temsilcileri  elan bilahare tarihi yarımadayı konuşma etti.

“BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDEYİZ”

Babadağ Belediye Reisi Mualla Atlı, Çanakkale ziyareti ile ilişik, “Uray divan üyelerimiz ve mahalle muhtarlarımız ile gelişigüzel Çanakkale’ye geldik. Ziyaretimiz kapsamında Çanakkale Şehremaneti Komutan Yardımcısı İrfan Mutluay’ın misafiri olduk. Şişman misafirperverliğinden âlem namına teşekkür ederim. Çalışmalarımız üzerine yaptığımız rey alışverişi Babadağ’da yapacağımız çalışmaları müzahir nitelikte olacaktır. Ayrıca ilçemizde yaptığımız bir nice proje üzerine Sayın Mutluay’ın dahi bilgilenmesini sağlamış olduk. Bu dahi Çanakkale’birlikte yapılacak icraat amacıyla ön açıcı olacaktır” dedi.

Başkan Atlı, “Türk tarihinde akide, azim ve tesanüt ile örülmüş aynı destanın yazıldığı yerdeyiz. Ekibimizle gelişigüzel bu yerleri gitmek hem tarihimizi saymak hem tarihimizi unutmamak hem birlikte geleceğimize kandil sancımak üzere haddinden fazla yüce. Tıpkısı yurt kalbinin attığı yerdeyiz. Yurt topraklarının hıyanet kanla elbet kazanıldığını hatırlamak hepimizi dikçe etkiledi. İnançla yazılmış destanın kahramanlarını, şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Share: