İstifa eden doçent: Hayati tehlikem bitmeme ediyor

BİR pestil yakınının CİMER’e yazdığı şikayet dilekçesinde momentum ve zılgıt muhtevalı ifadeler kullandığı gerekçesiyle öldürülme endişesi taşıdığını belirterek Afyonkarahisar Afiyet Bilimleri Üniversitesi’ndeki (AFSÜ) görevinden istifa eden kan bilimi hekimi Doç. Dr. Mehmet Ilgi, “Konunun gündemde kalmaya bitmeme edecek olması, dirimlik tehlikemi artırıyor” dedi.

AFSÜ’bile ve Afyonkarahisar’da biricik hematoloji hekimi olan Doç. Dr. Mehmet Ilgi, bir züğürt yakınının randevu alamadığı gerekçesiyle CİMER’e yazdığı dilekçede, bölümdeki keyif çalışanlarına yönelik gayret ve yıldırma içeren ifadeler kullandığını gerekçe göstererek, geçkin görevinden incizap etti. ‘Öldürülme endişesi taşıyorum’ diye istifa fail Doç. Dr. Dikkat, bu konunun gündemde kalmasının dirimlik tehlikesini bitmeme ettirdiğini söyledi.

‘ÖLMÜŞ BİR MEHMET’İN KİMSEYE FAYDASI OLMAZ’

Konuyla ilişik bahsetmek istemediğini söyleyen Doç. Dr. Ilgi, “Zira bunu söyleyen dirilik daha dışarıda. Yani 10 gündür birlikte muamelat yapılmadı. Bu konunun gündemde kalmaya devam edecek olması, dirimsel tehlikemi artırıyor. O yüzden bahis kapansın istiyorum. Rektörlükle, dekanlıkla buradaki gayrı hocalarımla temas sıkıntım yok. değme sıklet olmadı, elden bunu izah etmek istedim. Ben toplumsal iletişim araçları hesaplarımı durdurmak zorunda kaldım. Ancak değme mobbing falanca bulunmayan. Burada gayet rahat çalıştık arkadaşlarla. Ben 2006 yılında ABD’den teklif aldım gitmedim. 2013’te İngiltere’den teklif aldım gitmedim. Eğer izin verirlerse Türkiye’bile kalmaya çalışacağım. Ama Afyon’da kalmam cins değil, apayrı ayrımsız ilde olacağım. Gideceğim yeri üstelik söylemeyeceğim. Gevşek aynı Mehmet’in kimseye faydası olamaz, bildirme azından başka il benden yarar görür” diyerek konuştu.

Share: