Ürdünlüler, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını ihtarname etti

Ürdünlüler, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılara tepki üzere gösteri düzenledi.

Başkent Amman’daki Tel Aviv Büyükelçiliği yakınında tıpkı araya mevrut yüzlerce güç, Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Ürdün hükümetinden resmi ve ağır sıklet ayrımsız tavır takınmasını, İsrail Büyükelçisini ülkeden kovmasını isteyen eylemciler, Filistin halkı ve direnç gruplarına bindi sloganları attı.

Eyleme katılan Mütedeyyin Kardeşler Teşkilatının (İhvan?) siyasi kanadı olan İslami Himmet Cephesi Partisi Umumi Sekreteri Murad el-Adayile, AA muhabirine, Ürdün halkının Filistin halkıyla tesanüt içinde olduğunu söyledi.

Adayile, Filistin’üstelik yaşananların, halkın özgürlüğe akıllıcasına yürüdüğünün ve işgali akseptans etmeyeceğinin benzeri göstergesi olduğunu kaydetti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları bitmeme ediyor

İsrail ordusu, İslami Cihad’a ilgilendiren noktaları meram alacağı gerekçesiyle dün abluka altındaki Gazze Şeridi’ne başlattığı saldırıya zaman da bitmeme ettiğini duyurmuştu.

Filistin Keyif Bakanlığı, yaptığı mukayyet açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne müteveccih saldırılarında aralarında 5 yaşındaki bire bir çocuk ve iki kadının da bulunduğu 15 Filistinlinin öldüğünü, 125 sivilin yaralandığını belirtmişti.

Share: