Hatayspor 3 mevkiye oyuncu arayışında

Spor Toto Süper Tomar ekibi Atakaş Hatayspor’un teknik direktörü Serkan Özbalta, orta düz, angıç ve forvet bölgelerine oyuncu takviyesi fayrap etmek istediklerini söyledi.

Özbalta, AA muhabirine, Hatayspor’üstelik görev almaktan ufuk bahtiyar olduğunu, ekibiyle sunturlu ve kudretli bir mevsim kılmak istediklerini belirtti.

Serkan Özbalta, aktarma çalışmalarını sürdürdüklerini ve istekleri doğrultusunda yönetimin takıma eskimemiş aktör kazandırdığını bile dile getirdi.

Para Aktarımı üzerine kulübün hesaplı şartlarına göre hareket ettiklerini vurgulayan Özbalta, “Nakil konusunda birilerini temenni ediyoruz amma bu işin konuşu boyutu var.” dedi.

Serkan Özbalta, istedikleri oyuncuların alınmasında yönetimin ağırbaşlı gayreti olduğunu belirterek, “Bize çetin korku duyuyorlar. Buradaki içtinap etmek güvenilmez hoşuma gidiyor ama dediğim kabilinden ayrımsız taraftan da erte bire bir dolaşma ödemesi yapılamayacak oyuncuların alınmasını üstelik bizler istemiyoruz. Bu anlamda çok iyice ayrımsız bağ kuruldu ve devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Şu temel büyüklüğünde istedikleri oyuncuların alındığını ve buna bitmeme edildiğini anlatan Özbalta, “Alınması istediğimiz aktör var mı? Evet var. ‘İlla bunlar çokça iri paralarla olsun’ demiyoruz. Baziçe düzenine uyan, kreatif ve sistemi oynayabilecek bando oyuncusu istiyoruz. Takımdaki uyumu bozmayacak, takımı tamamlayacak, hisse senedi ahlakı olan oyuncuları yeğleme etmeye çalışıyoruz. Bu biraz bile iktisadi durumdan ortalık sabır ve ahit istiyor. Ölçülü sahaya tıpkı oyuncu, bir kanat oyuncusu ve forvette haddinden fazla ahenkli çalışan iki arkadaşımızı tamamlayacak ayrımsız aktör arayışımız var.” diye konuştu.

Yeni sezon hazırlıkları

Ülkenin seçme takımlarından Hatayspor’un çok ince süreden sonra çıktığı Süper Tabur’üstelik son iki sezonda makro muvaffakiyet gösterdiğini anlatan Özbalta, bu başarıya ekibiyle yardım arz etmek için çalışacaklarını rapor etti.

Yeni mevsim hazırlıklarının sürdüğünü bile aktaran Özbalta, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mevsim hazırlıklarımız rastgele takım kabilinden biraz ağırbaşlı geçiyor. Antrenmanları erken ayırmak durumda kaldık. Bunun da dengesini kurmak zorundaydık. Teşrinisani ayında düzenlenecek bire bir dünya kupasından âlem er başlayacak tıpkısı klasman, er başlayan antrenmanlar, hep takımlar kabilinden bunu oyuncuları hem zihinsel hem fiziki anlamda antrene edebilme namına güç şekilde çalışıyoruz. Bizim açımızdan ferah geçiyor. Bizim bir felsefemiz, organizasyonlarımız var. Her şeyde ayrımsız tasrif istiyoruz. Yani korner atışımızda, yan atışımızda, baziçe içindeki hücumsal geçişlerde, savunmaya dönüşlerde, hepsinde tıpkı organizasyonumuz olduğu için bu anlamda tabiatıyla ki az buçuk kuvvet çalışıyoruz.”

Erzurum’bile iyice bir dinlenme kampı dönemi geçirdiklerini vurgulayan Özbalta, “Kamp dönemini Erzurum’da yararlı, müspet geçirdik. Hem fiziki hem oyun hem bile kombinezon anlamında oynadığımız maçlarda neler yapabileceklerimizi gördük. İyi benzeri dinlenme kampı dönemi geçirdiğimize inanıyorum. Kırcı yoğun ayrımsız kamp dönemi geçirdik. Bunun meyvelerini derece derece inşallah bütün beraber alacağımızı inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Arkadaşlık ve baziçe anlamında güçlü şekilde gidiyoruz”

Özbalta, takımdaki uyumun adamakıllı ilerlediğini anlatarak, “Alışkanlık ve baziçe anlamında zihayat şekilde gidiyoruz.” ifadesini kullandı.

İstedikleri oyunu sahaya yansıttıkları ahit hedeflerine ulaşacaklarına inandığının altını çizen Özbalta, şunları kaydetti:

“İstediğimiz oyunu sahaya yansıttığımız devir doğrusu seçme hafta peyderpey bize bir özdek gösterecek. Burada insanların beklentilerini yükseltmek dahi akıllıca değil. Bunu hem kulüp başkanımız hem hile kurulumuz hem bile lehtar ve Hatay şehrindeki insanlarla bu arada belirleyeceğiz. Kıtipiyoz bunu böyle yayımlamak istiyorum. Biz sahaya çıktığımızda o güne büyüklüğünde yaptığımız çalışmaların ürününü almaya başladığımızda ben neticelerin geleceğine inanıyorum. O neticeyi almaya başladığımız dönemler üzere taraftarla bu arada o uyumu gösterebilirsek inanın o zaman kurulan hayaller tayf değil. Ben 5 yıldır birlikte hep oyuncularıma bunu söyledim zira onlar dahi buradakiler kabilinden değerliydi. Tıpkısı olaya ilk inanın bilahare onu uygulayın.”Share: