Türk Kızılay Lüleburgaz Hastanesi’nde “Kızılay Butik” açtı

Lüleburgaz’dahi gerekseme sahibi sayrı ve refakatçilerinin çıkarmak ihtiyacı “Kızılay Butik Mağazası”ndan karşılanacak.

Butik salon, Türk Kızılay Kırklareli Şubesi ile İl Keyif Müdürlüğünce imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Lüleburgaz Mehabet Hastanesi’nde planlı törenle açıldı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, konuşmasında, butik mağazanın alımlı çalımlı olmasını diledi.

Türk Kızılay mağazasından hasta ve refakatçilerin ihtiyaç simultane yararlanabileceğini rapor eden Ekici, sunturlu ayrımsız proje olduğunu belirtti.

Hem Türk Kızılay hem birlikte afiyet çalışanlarının mefret amal yaptıklarını vurgulayan Ekici, “Türk Kızılay’ı tebrik ediyorum. Burası aşağı tıpkı butik salon amma tığ biliyoruz kim Kızılay dünyanın 80 ülkesine müzaheret götürüyor. Ülkemiz akıbet 4 yılda dünyanın sunma çok insancasına yardım yapan ülkesi konumunda ve bu de Türk Kızılay’ın sayesindedir. Paylaşmanın kazanmadan elan büyük olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Bu butik mağazamız de Lüleburgazımıza, ülkemize, milletimize tatlıca olsun.” diye konuştu.

Türk Kızılay Umumi Müdürü Dr. İbrahim Altan birlikte Kızılay’ın 94. butik mağazasının açılışını yaptıklarını belirterek, “Kızılay’ın ana vazifesi milletimizin müzaheret etmek, devletimize destek olmak, nerede tıpkı gerekseme varsa bastırmak. 154 yıldır hakeza oldu imdi da hakeza olacak.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Kızılay Butik Mağazası’nın açılışı gerçekleştirildi.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, mağazadan önceki alışverişi yaparak hastaneye bağışladı.

Törene, DÜRÜST Öğür Kırklareli Mebus Selahattin Minsolmaz, Belediye Başkanı Erek Gerenli, İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, Türk Kızılay Kırklareli Büro Başkanı Volkan Barhana ve keyif personeli katıldı.

Share: