“Uçar Türk” bakir rekorlar yemek üzere mevsim hazırlıklarına başladı

Kayakla atlama branşında 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’ndaki elemeleri güzeşte geçmiş Türk olan milli sportmen Fatih Ardıl İpcioğlu, bakir rekorlar incitmek için zaman hazırlıklarına başladı.

Erzurum Atlama Kuleleri’ndeki sentetik çimde atlayışlar yapan “Uçan Türk” lakaplı İpcioğlu, hazırlıklarına Slovenya’birlikte bitmeme edecek.

Pervaz rampalarında kırdığı Türkiye rekorunu 200 metrenin konusunda çıkarmayı hedefleyen İpcioğlu, uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi sunma dolgunca şekilde temsil etmek istiyor.

“Oylumlu olan zirveye geçmek değil, zirvede yaşamak”

Fatih Arda İpcioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçtiğimiz zaman kayakla atlama yarışmalarında Türkiye’ye mehabetli başarılar kazandırdığını anımsattı.

Yeni yarışlara katılmak üzere hazırlık yaptığını rapor fail İpcioğlu, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki aylarda düzenlenecek yarışmalara hazırlanıyoruz. Bu yarışlar, kayakla atlamadaki en son kur yarışlar, acun kupalarına ve olimpiyatlara katılan sporcuların geldiği müsabakalar. en son seviyede yarıştığımız üzere bu bize ayrı bir külfet getiriyor. Yüce olan zirveye çıkmak değil, zirvede istop etmek. Sonsuz Avrupa’daki rakiplerinizle tıpkı olanaklara sahip olmak lazım kim izansız kalmayalım. Biz üstelik bu mevsim elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

İpcioğlu, Romanya’da ilk defa kayakla atlama konkur programının getirildiğini belirterek, iki sporcuyla takım halinde yarışmaya gideceğini anlattı.

Ayrıca Acun Kupası yarışlarına dahi hazırlandığını nâkil İpcioğlu, “Kışın yine hep dünya kupaları yarışmalarına girmeye başlayacağız. Çünkü eski dönemde Almanya’dahi aldığım Dünya Kupası puanıyla iki kotamız var. Sabık sene aldığımız puandan muhit iki sene boyunca dünya kupalarına katılma hakkımız var. Topluluk arkadaşımla Acun Kupası yarışlarına bitmeme edeceğiz. Elan sonradan ise bu kış 2023 yılında Slovenya’da dünya şampiyonası var ve yetişkin hedeflerimizden tıpkı tanesi birlikte bu yarışlar.” diye konuştu.

“200 metre üzerinde uçmayı hedefliyorum”

Temas yıl konusunda koyarak spor hayatına sürmek istediğini vurgulayan İpcioğlu, şunları kaydetti:

“Pervaz rampalarında ilk kez güzeşte şita atladık ve 196,5 metre ile Türkiye rekorunu kırmayı başardım. Bu kışın böylelikle dahi 200 metre üstünde uçmayı hedefliyorum. Bu olursa bizim amacıyla kocaman aynı gelişme olacak. Geçen sezonki başarıların üstüne yedirmek istiyoruz ama bunu istemekle olmuyor. Yemeden Içmeden benimle üstelik olmuyor imkan ve olanaklar bize artık verildiği sürece neler yapabileceğimizi gösterdik. Bunun elan fazlasını göstermeye hazırız. Elimizden gelenin yeryüzü iyisini yapıp daha peş seviyelere çıkacağız. Kayakla atlama takımı olarak bayrağımızı bol başarılarla desise etmeye çalışacağız.”

Share: