CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Adıyaman’ın sorunlarını dile getirdi

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki heyet, mevrut oldukları Adıyaman’birlikte ilin sevgili ve sıkıntılarını dile getirerek basın açıklaması yaptı.

Türkiye’üstelik yaşanan tutum krizler, işsizlik, zirai mesail kadar konuları ele kayran ve aynı zamanda Adıyaman’ın da sorunlarını tek yegâne açıklayan CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki yıldız bilimi partililerle aynı araya geldiği Adıyaman’birlikte basın açıklaması düzenledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’a, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Milletvekillerinden Yaşar Tüzün, Cavit Salt, Burhanettin Bulut haremlik etti.

CHP Adıyaman İl Başkanlık binasında partililerle bire bir araya mevrut yıldız bilimi, partililerle sohbet ederek onlarla düşünüm alışverişinde bulundu.

Gölbaşı Şehremini İskender Sebep, sedir üyeleri ve partililerin hazır bulunduğu toplantıda konuşan TBMM Riyaset Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Saylav Abdurrahman Tutdere, “Adıyaman’da ve Türkiye’de partimiz Umumi Başkanımız Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yavaş yavaş iktidara yaklaşıyor. Bizlerde Türkiye’nin ciharıyek beraberinde milletvekillerimiz, örgütlerimizle gelişigüzel çalışıyoruz. Alçak benzeri hayat pahalılığı var, zaruret var. Iktisadi politikaları iflas etmiş tıpkısı AK Öğür iktidarıyla karşı karlıyayız. Gittiğimiz temas yerde halkımızın partimize, yönetici ve milletvekillerine çokça büyük benzeri teveccühü var. Buda Cumhuriyet Altını Umum Partisinin güdük müddet içerisinde sizlerle alay malay iktidara geleceğinin işareti. Sedir tatile girdiğinden bu yana bizlerde Adıyaman’da teşkilatlarımızla birlikte bir edisyon adına ilişki ve muadele içerisinde Adıyaman merkezde, ilçelerde, köylerde ve beldelerde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Daha bilahare mütekellim CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, “Adıyaman, tarihiyle, kültürü ve tarımıyla hoşur çokça seçilmiş benzeri ilimiz. Maatteessüf yıllardır nüfuz herhangi bir makule sözü ve vaadi verdiği ve en hayatiyetli desteği aldığı Adıyaman’üstelik hemşehrilerimizin sorunlarını çözmekte ehliyetli değil. Adıyaman denilince akıllara Adıyaman tütünü gelir ama ne eyvah kim duman üreticileri çirkin. Çıkarttıkları benzeri yasayla alay malay 3-6 sene ortada cezaevi cezası getirilmesi alelade tütün üreticilerine verilen bire bir ceza. Bu insanlar dünyayla yarışacak bir im üretiyorlar ama sizler mızrap tacirlerine göz yumuyorsunuz, eroin tacirlerini bırakıp gözünüzü duman üreticilerine dikmişsiniz. Bu durumu almak cins değil. Burada kazanan kimler oluyor derseniz şişman holdingler ve Amerikalı şirketleri. Kötü üreticilerimiz maalesef sahipsiz” şeklinde konuştu.

Sulama projelerinden dahi bahseden CHP Genel Komutan Yardımcısı Seyit Torun, “Adıyaman’daki sulama projeleri maalesef kim bitirilemedi. Yanı başında barajı olan Adıyaman halen susuz ekincilik yapıyor. Suyun bitişiğinde olan Adıyaman, yıllardır su beklentisi içerisinde. 152 bin hektar tapulaştırma bekliyor. Çiftçilerimiz zirai sulamadan kaynaklanan ruh borçlarından dünya bile oldukça baskı durumda. Sizler üreticiyi desteklemeyecekseniz, tarımı desteklemeyecekseniz bile şimdiki Tarım Bakanının söylediği kabilinden Venezuela’bile mı tarım yapacaksınız, Afrika’de mı tarım yapacaksınız. Kendi üreticisine cemaat çıkmayan bire bir kuvvet, maatteessüf halkın iktidarı olmaz. son kartellerin ve galiba lobilerin iktidarı tamam” ifadelerini kullandı.

Adıyaman’daki yatırımları bile değerlendiren CHP Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Adıyaman’ımızda 2022 envestisman programlarında eğitim bilimi amacıyla 59 proje civar görülmüş 27’sinin ödeneği namevcut. Sağlıkta 21 proje civar görülmüş 10 tanesinin ödeneği bulunmayan. Tarımda 48 proje dolay görülüyor 9 projenin ödeneği yok, 7 projenin dahi ödeneğine 1 teklik koymuşlar. Turizmde Nemrut Dağı restorasyonu amacıyla hala projeye başlanamadı, proje bedeli 20 milyon TL olarak belirlendi amma ayrılan cevap 2 bin TL, hakeza matrak ve komik bir ebat gayrimümkün. Adıyaman’ımızın kronikleşmiş sorunları maalesef devam ediyor” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: