CHP Umumi Komutan Yardımcısı Torun, Adıyaman’da basınla buluştu Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, talih genelinde belediyeleri gezdiklerini belirterek bu sayede beyninde olan sorunları çözmede kuşkusuz katkıda bulabileceklerinin çalışmalarını yaptıklarını söyledi.

Torun, beraberindeki bazı milletvekilleriyle partisinin Adıyaman İl Başkanlığında planlı matbuat toplantısında, gök bilimi olarak bugüne kadar Türkiye’deki belediyelerin üçte ikisini musahabe ettiklerini anlatım etti.

Belediyelerle ayrımsız araya gelerek çözümler ürettiklerini anlatan Torun, “Ortada olan sorunları çözmede elbet katkıda bulunuruz, bunların çalışmalarını yaptık. Bütün belediyelerimizi, illerimizi ve ilçelerimizi bu anlamda konuşma ediyoruz. Haddinden Fazla niteliksiz üstü ve eşsiz aynı dönemden geçiyoruz, inşallah hep birlikte kontak ve el birliği içerisinde dahi aşacağız.” dedi.

Adıyaman’daki sulama projelerinin yıllardır bitirilemediğini savunan Torun, “Yanı başında baraj olan Adıyaman’da bibi susuz tarım yapılması bu iktidarın ayıbıdır. Adıyaman’da kestirmece 152 bin hektar ekincilik alanı tapulaştırma bekliyor. Çiftçilerin tarımsal sulamadan kaynaklanan elektrikte sorunları var.” diye konuştu.

Toplantıya, CHP milletvekilleri Yaşar Tüzün, Cavit Katışıksız, Burhanettin Bulut, Abdurrahman Tutdere, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.Share: