Kadına yönelik hovarda uğraş çalışması yapıldı

Adıyaman Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Adıyaman Itimat Müdürlüğü yoluyla memleket merkezinde kadına yönelik sıkı savaş farkındalık standı açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vasıtasıyla 1 Orak Ayı 2021 tarihinde açıklanan Kadına Yönelik Hızlı Savaşım 4. Ulusal Eylem Planı çerçevesinde Eş ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü ve Adıyaman İl Güven Müdürlüğü iş birliğinde Kadına Müteveccih Uçarı Mücadele Farkındalık Standı açıldı.

Açılan farkındalık standına Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Fehmi Polat, İl Güven Müdür Muavini Osman Yalın Kat ve Alım çalışanları katıldı.

İl Müdürü Polat, Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelleri tarafından hazırlanan eş hususiyet rehberi broşürlerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Konu ile ilişkin açıklamada mevcut Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, “Kadına müteveccih sıkı mücadelemizi liyakatsiz tolerans ilkesi ile sürdürüyoruz. Bu çerçevesinde takat olaylarına özen almak ve vatandaşlarımızın bu konudaki duyarlılığını yükseltmek amacı ile belli periyotlarla Farkındalık standı açıyor, şiddete maruz kalmaları ve veya tanık olduklarında izleyebilecekleri hukuki yolları anlatan karı hukuk rehberi broşürümüzü kadınlarımızın istifadelerine sunuyoruz. Ülkemizde ve ilimizde tek bir ivinti olayı bile yaşanmaması temennisi ile vatandaşlarımızı bu konuda duygun olmaya çağırma ediyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: