Mebus Entelektüel, karye ve mezralarda yatırımları inceledi

TBMM Milli Defans Komisyonu Başkanı ve SELIM Öğür Adıyaman Milletvekili Ahmet Görgülü, köylerde yapılan yatırımları yerinde inceleyerek ilgililerden bilgiler aldı.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve DOĞRU Öğür Adıyaman Milletvekili Ahmet Işıklı, sabahın er saatlerinde beraberindeki Adıyaman İl Genel Sedir Başkanı Mehmet Duygusal Erdoğan, İl Genel Sedir Üyesi Mustafa Kavak ve YANLIŞSIZ Öğür Kahta ilçe Başkanı Dolunay Yeni’yle alay malay Gölgeli, Çardak, Yolçatı, Büyükbağ, Akçakavak, Cumhuriyet Altını, Akkuş, Narlıdere, Aydınpınar, Narince, Erikdere, Karadut, Şahintepe ile Salik Köyleri ile bu köylere tutkun mezraları gezdi.

Gittiği seçme köy ve mezrada hamam karşılanan Saylav Ahmet Işıklı ve beraberindeki heyet, burada vatandaşların sav ve sıkıntılarını dinledi. Mebus Vazıh ile beraberindeki yıldız bilimi henüz sonra köylerde ve mezralarda yapımı tamamlanan ve devam fail yatırımları durumunda inceledi.

Adıyaman karye ve mezraların, yapılan hizmetlerle şehirlerden bire bir farkının az daha kalmadığını belirten Saylav Vazıh, “Köylerimizin su ve sefer gibi asıl sorunlarını çözdük. Enfrastrüktür çalışmaları finiş aşamasına geldi. Bir Nice köyümüzde kilitlenmiş parke çalışmaları yapılmış yahut yapılıyor. Karye taziyet evleri bir nice köyümüzde mevcuttur. Köylerimizin çöpleri toplanıyor, ilaçlaması yapılıyor, kısaca şehirde hangi hizmet yapılıyorsa, köylerimizde bile bu hizmetleri getiriyoruz. Halkımızın bu teveccühüne müstahak olabilmek amacıyla gece gündüz demeden çalışıyoruz. Köylerimiz geliştikçe, şehirlerimiz geliştikçe bizler çokça elan mutlu oluyoruz. Adıyaman hat ve yekpare ilçelerde ziyaretlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Köylerimize da ayrı ayrımsız ehemmiyet veriyoruz. Köylerimizi mütekâmil kendisine ve sorunlarını en örgen indirilmiş olarak çekmek bizleri bahtiyar ediyor. Bu hizmetlerimiz sakır sakır aynı şekilde bitmeme edecektir. Bugün yaptığımız ziyaretlerde de gördük ki, halkımızın DOĞRU Parti’ye olan rabıta ve sevgisi ilk günkü kabilinden. Halkımızın bu sevgisine müstahak olabilmek üzere elimizden mevrut temas şeyi yapacağız” dedi.

Yapılan icraat için bodur tıpkısı açıklamada mevcut Adıyaman İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Fert Erdoğan ise, “2022 yılı Adıyaman’da tarihinin yeryüzü balaban hizmet yılı oldu. Bu yıl içerisinde İl Hususi İdaresinde yapılan yatırım programı, KÖYDES programları ve ilişik bütçe ile köylerimizde haddinden fazla balaban hizmetlere imza attık. Köylerimiz enerji masraflarından yetirmek, ülkenin erke tüketiminde benzeri nebze bile olsa yerli imkanlarla iletilmek üzere köylerimizde etüt kuyulara sıra erke sistemlerini kuruyoruz. Bu ödeneklerin ilimize aktarılmasına etmen olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Valimiz Mahmut Çuhadar’a, bakım mimarimiz Ahmet Ziyalı ve kül milletvekillerimize, İl umumi meclis üyelerine ve toprak hususi idaresi dümen ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: