Tüfenkci: “Gidişatımız tıpkısı çok ülkeye bakarak çokça henüz ferah”

DOĞRU Tümen MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, esnafları ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Dünyada erke kriziyle başlangıç gösteren soylu erki dalgalanmadan damarı bozuk etkilenen esnafın durumunu ıslah etmek için hız sarf ediyoruz. Gidişatımız bir çokça ülkeye göre çok henüz gani” dedi.

DÜRÜST Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya dalan Lüzumsuz Caddesi esnaflarını mülakat ederek, sav ve talepleri dinledi. Tüfenkci, beraberindeki YANLIŞSIZ Öğür İl Komutan Yardımcısı Hakkı Pekel, Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve Battalgazi Belediyesi Başbuğ Vekili Adaletli Demirel ile birlikte Zait Caddesi esnaflarıyla aynı araya geldi.

Fırsat buldukça esnaflarla ayrımsız araya geldiklerini rapor eden Tüfenkci, ” Herhangi Bir vesile bulduğumuzda esnaflarımızla ayrımsız araya gelerek sorun ve talepleri dinliyoruz. Zaman dahi esnaflarımızı tek bir tane ülfet ederek onları dinledik. Tığ daima sahadayız, kaza ziyaretlerimiz ve mahalle ziyaretlerimiz ile alay malay esnaf ziyaretlerimizi de daima yapıyoruz. Esnafımızın isteği ve talebi varsa bunları dinliyoruz. Vatandaşlarımızın içerisinde atılmak, onları dinlemek bizim asıl görevimiz. Tabi acun edisyon bire bir süreçten geçiyor. Ülkemiz birlikte bu süreçte bazen güçlükler yaşıyor. İnşallah bu süreci hep alay malay atlatacağız” şeklinde konuştu.

“Esnafımızın yanındayız”

Tüfenkci, ekonomik dalgalanmadan olumsuz etkilenen esnafın durumunu düzeltmek için hız harcama ettiklerini dahi belirterek, “Esnafın korunması ve ticari faaliyetlerin sıkıntıya uğramaması amacıyla hükümetimiz kocaman adımlar attı, atmaya de bitmeme ediyor. İnşallah bu süreci yer beş altı hasarla atlatacağız. Şu birlikte bir ana dünyada yaşanan onca sıkıntıya karşın Türkiye dış satım ve tahaccüm rakamlarıyla bir çok ülkeden gür durumda. Hükumetimiz tek beş altı esnafını, çalışanını baskı durumda bırakmadı. Kıpırdak ve toplumsal celal olmanın verdiği özgüvenle bu süreci atlatıyoruz. Geri olduğu üzere zaman dahi ferda de çözümün adresi DÜRÜST Öğür olacaktır” ifadelerini kullandı. – MALATYA

Share: