Balıkesir Değirmen Boğazı ışıl ışıl oluyor

Balıkesir Değirmen Boğazı ışıl ışıl oluyor

BALIKESİR – Değirmen Boğazı’nı natürel yapısını bozmadan yeniden aşağıya yenileyen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, deminden bile vatandaşların güvenliği ön planda epilepsi yaptığı aydınlatma çalışmalarıyla ziyaretçilere görsel tıpkı şölen sunuyor.

250 hektarlık düzlük üstünde mevcut ve 52 ayrımlı soy ağacı bünyesinde barındıran Değirmen Boğazı Zevk Parkı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar yardımıyla şehir yaşamının bire bir parçası haline geliyor. 2020 yılında Değirmen Boğazı Beğeni Parkı’nı tabii yapısını bozmadan yeniden aşağıya yenileyen Büyükşehir Belediyesi, demin ise ziyaretçilerine henüz emin ve daha güzelce tıpkı atmosfer sunmak için tenvirat çalışması yapıyor. Değirmen Boğazı içerisinde düzlük düz kısaca 2 kilometrelik yol yolu; 30 metre aralıklarla montajı yapılan 50 skor aydınlatma direğiyle, vatandaşların akşam dahi istem rahatlığıyla yürüyebileceği ve spor yapabileceği benzeri bölge haline geliyor.

Vatandaşın konforu ve güvenliği ön planda

Enerji tasarrufu ve sürdürülebilirliğe odaklanan tavzih çalışmalarında vatandaşların konfor ve güvenliğinin sağlanmasının yanında parkın elan beğenilen benzeri ayla getirilmesi amaçlanıyor. Reviş yolunda devam eden aydınlatma çalışmalarının kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Zevk parkında antrparantez dere üzerinde kâin köprülerde ve kâh ağaçlarda yapılan renkli aydınlatmalar görsel ve bedii benzeri ziyafet sunuyor.Share: