‘Diyarbakır Kartalları’, şehit arkadaşları için 1903 tulumba tatlısı dağıtıp, yakarış etti

DİYARBAKIR’da Beşiktaş’ın yandaş gruplarından ‘Diyarbakır Kartalları’, gidiş geliş kazasında martir olan Piyon Asker Yusuf Sofioğlu amacıyla tarihi Celil Cami uğrunda 1903 tulumba tatlısı dağıtıp, yakarış etti.

Beşiktaş yandaş gruplarından Diyarbakır Kartalları, Hatay’da yurtsal görevini yaparken 2 Ağustos’ta geçirdiği trafik kazasında martir olan arkadaşları Martir Piyon Çeri Yusuf Sofioğlu üzere Uğur ilçesinde tıpkısı araya geldi. Grup üyeleri ‘Tribünde benzeri noksan cennette bir çok, selam söyle optikçi başkana ve Süleyman Seba’ya’ pankartı açarak, Ulu Cami önünde toplananlara 1903 tulumba tatlısı dağıttı. Ekip, elan sonradan dualar etti.

Taraftar grubu sorumlusu Eder Adak, arkadaşları Yusuf Sofioğlu’nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyerek, “Biz birlikte üstümüze düşeni fariza kendisine onun hayrına Celil Cami uğrunda tulumba tatlısı dağıtmayı makul gördük. İnşallah Cenabıhak’ın katında mecmu şehitlerimize ve onun ruhuna hediyesini kabul ayar. Tamam şehitlerimize Tanrı’tan yağmur, yakınlarına çıdam ve sağlık diliyorum. Cenabıhak inşallah onların yerlerini behişt eyler” dedi.’ÜZÜCÜ BİR DAKIKA YAŞIYORUZ’Ekip üyelerinden Ender Arıkan ise Diyarbakır kartalları namına ızdırap bir zaman yaşadıklarını anlatım ederek, “Kardeşimiz yurtsal görevini yaparken martir düştü. Diyarbakır kartalları olarak Yusuf Sofioğlu kardeşimize Tanrı’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyoruz. Ruhları cıvıl cıvıl olsun onlar için yaptırdığımız tatlılarımız ve dualarımız inşallah akseptans peki. Bu tür şeyleri süregelmek istemiyoruz amma acun anlamsız” diyerek konuştu.

Diyarbakırlı şehit Yusuf Sofioğlu’ndan geriye, askere gitmeden önce cep telefonuyla çekilen görüntüleri kaldı. Görüntülerde, Sofioğlu’na leşker uğurlaması yapıldığı ve annesinin ellerine kına sürdüğü anlar kayran aldı. Eline kına sürüldüğünde Sofioğlu ile annesinin gözyaşlarını sildikleri görüldü.Share: