Ogeday Atılgan Dokunaklı Haberi Duyurdu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde denize giren bir kişiden bilim alınamıyor.

3 gündür aranan vatandaşın Survivor yarışmasıyla adını duyuran Ogeday Acar’in arkadaşının babası olduğu öğrenildi.

SEVENLERİNDEN YAKARIŞ İSTEDİ

Burhaniye ilçeye 11 kilometre mesafedeki kırsal Pelitköy Mahallesi sahilinden denize açılan aynı can, ayrımsız müddet bilahare bağırarak müzaheret istedi.

Sahilde bulunanlar marifetiyle bilgelik verilmesi üzerine görüngü namına kurnaz, Deniz Boyu Güvenlik ve polis ekipleri atıf edildi. Balıkesir’de denizde kaybolan kişinin arkadaşının babası olduğunu duyuran Ogeday Girişken, sevenlerinden dua istedi.

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken, 1992 yılında Adana şehrinde doğdu ve birlikte terbiye hayatına orada devam etti. Fakat darülfünun eğitimi üzere girdiği ayrımsız sınav sonucunda tıpkı sükse elde etti ve Marmara Üniversitesi’nde Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünü okumaya hak kazandı. Daha sonrasında lisans eğitimini tamamladı.

Sporcu kimliği ile sık sık adından kortej ettiren Ogeday o yıllarda üstelik ilgililer yoluyla dikkat topladı ve birlikte kürek sporu dalında Fenerbahçe ‘ dahi lisanslı ayrımsız sportmen olarak on sene kadar kürek takımında düzlük aldı. Erken yaşlarda kürek sporuna ikbal veren Ogeday ülkemize sayısız şampiyonluklar getirerek özellikle ailesini ve ülkesini az çok onurlandırdı. Dünya sıralamalarına adını kazıyan Ogeday Acar, 2017 yılında Survivor ‘da yarıştı. Atılgan, Surivor 2017’yi böke namına tamamladı.

Share: