Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, Kılıçdaroğlu’na

Soçi’birlikte Putin’le görüşmesinin arkası sıra gün yolunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Reisicumhur Erdoğan, CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na “Mösyö Eksiksizlik” demesi üzerine bile konuştu.

“KABULLENMEKTE ILK ZORLANDI”

Erdoğan, “Siz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken sürekli ‘Bay Kemal’ ifadesini kullanıyorsunuz. O birlikte ‘Evet ego Mösyö Eksiksizlik’im dedi. Buna dair hangi diyorsunuz? Mösyö Eksiksizlik demeye devam edecek misiniz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Mösyö Kemal tabii teferruatlı zamandır namına lütfettiğimiz aynı isimdi ama bu ismi kabullenmekte önceki zorlandı, sonraları akseptans etti. Bize sakıt nedir? Görklü olsun demektir. Ancak enteresan olan tıpkı husus elan var, bizim bu ziyaretler de kendisini huzursuz ediyor. Biz bu ziyaretleri yapacağız. Ne Mösyö Eksiksizlik anne uymazlık yerine hangi çocuk ihtilaf, onlar bu soy şeylere giremezler.Bizim şu 40 yıllık siyasetimizin topu elhamdülillah bu yolda geçti. Dünyanın gitmediğimiz ülkeleri istisnadır, nadirdir. Bundan ahir süreçte bile Rabbimizin bize verdiği variyet süresince bunları inşallah yapmaya bitmeme edeceğiz.”

“MÖSYÖ KEMAL” İFADESİNİ SAHİPLENMİŞTİ

Cumhur Reisi Erdoğan, son aylarda CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na değme fırsatta “Bay Kemal” diye niteleyerek hitap ediyordu. Kılıçdaroğlu dahi geçtiğimiz günlerde Balıkesir’birlikte düzenlenen Milletin Sesi Mitingi’nde yaptığı konuşmada,Erdoğan’ın kendisine hitaben kullandığı “Bay Kemal” ifadesini sahiplendi. Erdoğan’a seslenen CHP lideri, “Yahu Mösyö Eksiksizlik girmek üzere bütün hayatımı verdim. Mösyö Eksiksizlik bayağı aynı fenomen değil. Söyleyeyim Mösyö Eksiksizlik oluşmak için geçmiş ahlaklı olacaksın, Bay Eksiksizlik atılmak üzere kul hakkı yemeyeceksin, Mösyö Eksiksizlik almak için adaletli olacaksın, Erkek Kemal tutmak üzere emperyal güçlerin karşısında diz çökmeyeceksin. Sen kim, Erkek Eksiksizlik kim?” demişti.

CHP Genel Başkanı, Balıkesir’deki konuşmasının bu bölümünün videosunu “Mösyö Kemal” notuyla Twitter hesabında da paylaşmıştı. Hatta CHP lideri Twitter profiline de “Erkek Eksiksizlik” yazmıştı.Share: