Kalbine yıprak sakıt lise öğrencisi son yolculuğuna uğurlandı

Balıkesir’de geçirdiği kalp aksesi sonrasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Ağa Berk Asude, ailesinin ve sevenlerinin gözyaşları ile Edremit ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Geçtiğimiz çağ Edremit’teki evlerinde rahatsızlanan ve Balıkesir Üniversitesi Tababet Fakültesine acul bire bir şekilde sevk edilen 15 yaşındaki lise öğrencisi Ağa Katı Rahat, yapılan umum müdahalelere karşın kurtarılamadı. Ortaöğretim küçük öğrencisi Ağa Berk’in ayrımsız süredir kalp rahatsızlığı zımnında tedavi gördüğü öğrenildi. Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Raif Asude ve Dr. Öğr. Gör. Tomurcuk Sakin’in oğlu Ede Berk Rahat üzere sevenleri ve ailesi Gümrük Yaşlılar Yurdu Camii’nde aynı araya geldi. Kılınan meridyen düzlemi namazı sonrasında Efe Sağlam amacıyla geçmiş helallik alındı, henüz bilahare cenaze namazı kılındı. Omuzlar üzerinde taşınan ortaöğretim öğrencisi Efe Sert Rahat henüz sonraları Bakir Edremit Mezarlığında sevenlerinin gözyaşları ile defnedildi.

Cenaze törenine, Balıkesir Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. İlter Kuş, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Havran Kaymakamı Enver Özderin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Aslan, CHP Balıkesir Mebus Ensar Aytekin, siyasi parti kaymakamlık başkanları ve yönetimleri, Balıkesir Üniversitesi’nin öğretim üyeleri, tedrisat görevlileri ve çalışanları, Ağa Sağlam’in meslek arkadaşları, ailesi ve sevenleri katıldı. – BALIKESİR

Share: