Çenger, Kasaplar ve Mimar Sinan’a gündeş kocabaşı evi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde; Kasaplar, Çenger ve Mimar Sinan Mahallelerine modern kocabaşı evi yapıldı.

Manavgat Belediyesi ekipleri, muhtarların daha dolgunca tıpkı ortamda çalışmalarını bulmak ve vatandaşlara henüz nitelikli bire bir bakım sunmalarını akdetmek amacıyla yapılan gündeş muhtarlık evlerine, aş damı ve wc birlikte ilave etti. Mahalle sakinleri, Manavgat Belediyesinin yapmış olduğu kocabaşı evlerinin kente kullanılmamış tıpkı kimlik kazandırdığını, elan çağdaş ve gani bire bir ortamda hizmet aldıklarını belirtti.

“Daha eski yerimiz banal ve dardı”

Kasaplar Mahallesi Muhtarı Saim Tekin İyiol, “Göreve geldikten sonraki takiplerimiz sonucunda eksiklerimizi tek fiks menü haline aldık. Daha esbak yerimiz beribenzer ve dardı. Etrafımızdaki komşuların tasalı olmasından çevre Manavgat Belediyemize ilişik tıpkı alana mahallemize yakışan ayrımsız şekilde muhtarlık binası kazandırıldı” dedi. Çenger Mahallesi Muhtarı Devir, “Çenger Mahallesi’nin böyle bire bir yere ihtiyacı vardı. Sıfır bire bir muhtarlık binamız yapıldı” diyerek konuştu. Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Hayat Yılmayan ise “Mimar Sinan Mahallesi’nin balaban gereksinimi olan muhtarlık binası taleplerimiz doğrultusunda haddinden fazla kısa zamanda yapıldı” ifadelerini kullandı.

“Muhtarlar, posta arkadaşlarımız”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 106 mahalle muhtarıyla gelişigüzel kente hizmet ettiklerini ve muhtarları kez arkadaşları kendisine gördüğünü söyleyerek onların çağcıl ayrımsız şekilde vatandaşlara bakım etmesine aracı olduklarını belirtti. Komutan Şükrü Sözen, “Kentimize kazandırdığımız kullanılmamış kocabaşı evleri sebebiyle vatandaşlarımız hem kaliteli ve çağdaş aynı ortamda hizmet alıyor hem dahi muhtarlık kimliği kurumsal bire bir kuzuluk gelmiş oluyor. Manavgat’ta hizmet etmekten seçkin ant kurum duyduğum tüm muhtarlarımıza ayrımsız say ortamını sağlamaya bitmeme edeceğiz. Halkımıza ve muhtarlarımıza tatlıca hayırlı olsun” dedi. – ANTALYA

Share: