Muratpaşa Belediyesi’nden Başbuğ Uysal’ın İlçe Ziyaretlerinin Yerli Seçimlerle İlişkilendirilmesi Hakkında Matbuat Açıklaması

Muratpaşa Belediyesi, Başbuğ Ümit Uysal’ın Alanya ve Gazipaşa ilçelerine yaptığı ziyaretlerin, bazı matbuat ürün kuruluşlarınca evcil intihabat ile ilişkilendirilmesi için matbuat açıklaması yaptı. Açıklamada, “Ziyaretlerde tarımdan turizme ülkemiz ekonomisi değerlendirmiştir. Evcil seçimlere dayalı tek bahis konuşulmamış, buna çevrilmiş tek izah yapılmamıştır” denildi.

Muratpaşa Belediyesi tarafından Başbuğ Tevazulu’ın 2019 yerli seçim sürecinde bir matbuat toplantısında kullandığı ifadelerin kâh im organlarınca Alanya ziyaretinde çıkacak kabilinden servis edilmesine karşın yazılı matbuat açıklaması yapıldı. Bugün yapılan açıklamada; “sahada çalışmaların devam edeceği ve bunun dışındaki cümle beyan ve haberlerin yanlı ve kıytırık ırak olduğu” bildirildi. Açıklama, şöyle:

“Muratpaşa Uray Başkanımız Sayın Ümit Tevazulu, Alanya ve Gazipaşa’dahi, esnaf ve sanatkarlar, ticaret ve sanayi odaları, Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin kaza başkanları ve muhtar dernekleriyle ilişkin bire bir sıra ziyarette bulunmuştur.

Ziyaretler, Alanya’ya dört yıl aranın, Gazipaşa’ya ise mayıs ayında gerçekleşen 13’üncü Tarım Fuarı ardından ilk kez gerçekleşmiştir. Dün gerçekleşen ziyaretler, ülkemizin içinde bulunduğu boğunuk süreçte umumi seçimlere çevrilmiş tıpkı tedbir, bir bacanak buluşması ve özlem giderme niteliğindedir.

Ziyaretlerde tarımdan turizme ülkemiz ekonomisi değerlendirmiştir. Yerel seçimlere dayalı hiçbir konu konuşulmamış, buna çevrik tek açıklama yapılmamıştır. Ancak 2019 domestik intihap sürecinde bir basın toplantısında Başkanımız Sayın Tevazulu’ın ifadeleri, noktasına virgülüne dokunulmadan Alanya’üstelik tabir edilmişçesine bazı matbuat kitap organlarında saha almıştır. amma velakin, ‘erken seçim’ ihtimalinin gündemde olduğu bu süreçte, Antalya’mızın ekincilik ve turizm sektörlerindeki iki yüce ilçesine bağlı bire bir ziyaretten kâh çevrelerde sayrılık yarattığı dahi ortadadır.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcü ve Muratpaşa Belediye Başkanı Sayın Ümit Uysal beyninde, aslı faslı sıfır haberler üzerinden aynı çatışma ihya çabası beyhudedir. Bu beyhude çabanın amacı, ülkemiz adam aşama genel seçimlerine giderken, Antalya genelinde 30 yıldır siyasetin içre olan Sayın Beklenti Tevazulu’ı, CHP’yi ve Budun İttifakını sahada cılız tutmaktır.

Anne kaos, gündemi ülkemizin geleceği olan ziyaretleri evcil seçimlerle ilişkilendirmeye kalkışmaktır. Lacerem sahada çalışmalar bitmeme edecektir. Türkiye’nin içine düşürüldüğü sıkıntılar hayat ve kurumlara anlatılmaya devam edilecektir. Bunun dışındaki bilcümle beyan ve duyum yanlıdır, süfli uzaktır.”

Share: