Eleşkirt’te doğalgaz sevinci

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde on yıllardır bölgenin arz kocaman ihtiyacı ve isteği olan Doğalgazın ilçeye gelmesi çalışması binnetice başladı.

Ağrı – Doğubayazıt’tan yurda girip Eleşkirt ilçe sınırlarından 50 kilometrelik tıpkı minval boyunca revan katıksız gazdan ilçenin faydalanmaması kaymakamlık sakinleri arasında iri tartışmalara amil oluyordu.

Eleşkirt Belediye Reisi Ramazan Alan, “Konuyla dayalı Enerji Bakanımız sayın Fatih Dönmez ile yaptığımız görüşmelerde tamamen Doğalgaz konusunu gündeme getirdim, konu sayın Cumhurbaşkanımıza büyüklüğünde ulaştı. Eleşkirt halkının Doğalgaz ile ilgilendiren akıllıca ve durumunda sitemleri sayın cumhurbaşkanımıza aktarıldı konuyu dinleyen sayın cumhurbaşkanımız bu sene Eleşkirt kaymakamlık merkezine Doğalgaz verilmesi üzerine buyuru verdi” diyerek konuştu.

Komutan Saha, Ağrı ili Doğalgaz yüklenici firmasının ilçede çalışmalara başladığını ve çalışmaların haddinden fazla gelişmemiş tıpkısı sürede bitirilerek vatandaşlara evlerine gaz çekmece hazırlığına başlamalarını müjdeleyeceklerini belirtti. Başbuğ Meydan ana caddelerde çalışmaların okkalı gittiğini amma mahalle aralarında bu çalışmaların çok kol olacağından aynı ay gibi bire bir sürede bitirilerek abone hattı çalışmasına başlanacağını söyledi.

Yakut, averaj tıpkı ailenin yıllık yakacak maliyetinin 25- 30 bin TL beyninde olduğunu gaz ile bu maliyetin yeryüzü fazla 6-7 bin TL’ye ineceğini sözlerine ekledi. – AĞRI

Share: