Buz tutan şelale kartpostallık görüntüler oluşturdu

Buz markajcı çavlan kartpostallık görüntüler oluşturdu

BAYBURT – Albeni sıcaklığının nakıs 20 dereceye düştüğü Bayburt’ta ağız ağıza buz markajcı Sırakayalar Şelalesi, manzarasıyla adeta kartpostallık fon oluşturdu.

Bayburt’ta, Divanyolu Dağları ile Kırklar Belen eteklerinden doğduktan sonra Kopuz Deresi’nden tahminî 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi buz tuttu.

Bayburt’ta itici havanın etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi, adeta buzdan “görsel şölen” sunuyor. Divanyolu Dağları ile Kırklar Belen eteklerinden doğduktan sonradan Yaylalar köyündeki Komönü ve Başçayırlar mevkisinde toplanarak Kopuz Deresi üzerinden 20 metreden dökülen Sırakayalar Şelalesi, gelişigüzel sezon ayrı güzelliğe bürüyor.

Karadeniz ile Maşrık Rum bölgeleri arasında, tarihi İpek Yolu güzergahındaki Bayburt’ta, natür turizmi açısından yörenin koca mekanları ortada vadi düz şelale, site merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

İlkbahar ve yazın doğaseverleri, buz kabilinden suyu ve katıksız güzellikleriyle ağırlayan Sırakayalar Şelalesi, kış mevsiminde ise majör görselliğiyle ayn kamaştırıyor.

Yörede son günlerde etken olan kar yağışı ve soğuk havanın üstelik etkisiyle donan Sırakayalar Şelalesi’nde oluşan ve boyları 15 metreyi aşan buz sarkıtları, seyrine doyumsuz görüntüler sunuyor.

Share: