Komutan Pekmezci ve Belediye Divan Üyelerinden minnettarlık ziyareti

Bayburt’un düşman işgalinden kurtuluşunun 105. yıl dönümü dolayısıyla Şehremini Hükmü Pekmezci ve Belediye Sedir Üyeleri Türk Silahlı Kuvvetleri gözetiminde Garnizon Komutanı Futbolcu Albay Zekeriya Kele’a şükran ziyaretinde bulundular.

Başkan Pekmezci Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan askeri gazinoda gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, “Bugün 21 Küçük Ay, Bayburt’umuzun halas haset. Bizler Bayburt Uray Meclisi olarak Bayburt halkı hesabına Türk Silahlı Kuvvetlerine sizin şahsınızda şükranlarımızı sunmaya geldik. Tığ millet adına aynı ve bütün, beraberlik içinde ordumuz ile verilen mücadeleyi unutmamış tıpkısı neslin çocukları namına sizin nezdinizde minnet duyguları ile komple yerine bugün buradayız. Size esasen Türk Silahlı Kuvvetleri hesabına teşekkürlerimizi bildirme ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Garnizon Komutanı Topçu Miralay Zekeriya Boğa ise, ziyaretlerinden dolayı Başbuğ Pekmezci’ye teşekkür ederek, “Bizler da Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugünkü temsilcileri adına sizleri ağırladığımız üzere mutluyuz. Bu makamlar gelip geçicidir ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bayburt üzere çok nadir bire bir memleketin, Türk coğrafyasının kurtulmasında payımız olduğu amacıyla mutluyuz. Zaman milletimizin bağrından çıkıp bu topraklarda sizlere layık olmaya bitmeme ettiğimiz amacıyla itibar duyuyoruz. İnşallah tıpkısı henüz kurtuluş günlerini süregelmek durumunda kalmayız ve henüz iyiye, henüz güzele gitmeye bütün alay malay bitmeme ederiz” dedi.

Ziyaret konuşmaların ardından fotoğraf çekimiyle sona erdi. – BAYBURT

Share: