Kütahya’da misafir edilen depremzede sayısı 7 bini geçti

DOĞRU Tümen Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya’birlikte konuk edilen depremzede sayısının 7 bini geçtiğini söyledi.

Önsay, AK Fırka Kütahya Minval İlçe Başkanı İsmail Çağlar Bayırcı ve SELIM Öğür Kütahya İl Eş Kolları Başkanı Esra Özbek Balcı ile alay malay, Akkent Mahallesi’nde 285 depremzedenin mihman edildiği Cesaret Yurtlar Kurumu’na (KYK) ilişkin Şevket Hatun Kız Öğrenci Yurdu’ndaki vatandaşlarla tıpkısı araya geldi. Depremzedelerle tıpkı müddet kardeşçe fail Önsay, henüz bilahare çocuklara oyuncak dağıttı, masa topu oynadı.

Kütahyalıların üstelik katkısı ile depremzedelere oldukça en üst düzeyde bakım vermeye çalıştıklarını anlatım fail Başbuğ Önsay, “Depremin peşi sıra devlet geneline yayılan depremzedelerin Kütahya’mızda bugün bakımından 7 bin 20 depremzede yerleşmiş bulunuyor. KYK Ululuk Hatun Kız Mektepli Yurdu’nda 285 depremzedeyi konuk ediyoruz. Hem buradaki çocuklarla, hem burada artan insanlarla ülfet fırsatımız oldu. Bu noktada şunu tercüman olmak lazım, gerçekten devletimiz, yekpare imkanlarıyla, vatandaşlarımızın katkılarıyla depremzedelere oldukça en üst düzeyde bakım verilmeye çalışılıyor. Burada gönüllü yerine görev özne birlik arkadaşlarımıza, izzet memurlarımıza herkese teşekkürname borcumuz var. Bunlar burada hepimiz namına, Kütahya’mız adına hizmet veriyorlar. Bu az çok etraflı aynı süreç olacak. Bu noktada hepimizin konusunda sakıt şeyler olacak. Bütün beraber inşallah ülkemiz ve milletimiz adına bu felaketin arkası sıra yaraları saracağız. Düzenleme olarak elhak malum olduğu amacıyla Hatay’da Eş Güdüm Merkezinde depremin önceki gününden itibaren çaba gösteriyoruz. Çalışmalarımız bibi etkili şekilde arkadaşlarımız göreve devam ediyorlar. Kütahya’üstelik teşkilatımız farklı illerden depremzede kendisine şehrimize mevrut 7 bin civarındaki insanımızın yüzdelik 80 oranında kendilerine ulaşıp, evlerinde onları ülfet ederek, ihtiyaçlarını sorup, varsa yapabileceğimiz seçme şeyi ika noktasında himmet gösterdiler. Bağımlı hep bu akıbet 20 dönüş içerisinde yapılan ziyaretlerde gelişigüzel şekilde basına veya içtimai medyaya bire bir madde verilmedi. Biz DOĞRU Öğür adına meseleyi siyaset kendisine değil, adamlık namına görüyoruz. Bu yüzden yaptığımız işler toplum nazarında çokça çok görünmüyor mümkün. Amma şunu bilsinler ki Kütahya DÜRÜST Tümen teşkilatı İl yönetimi yerine, forma ilçesi, Avrat Kolları ve Bilgisizlik Kolları kendisine yekpare unsurlarıyla depremin olduğu ilk andan itibaren konusunda düşeni, üste fazlasını ayırmak amacıyla çaba gider ediyor” şeklinde konuştu.

Deprem bölgesinde bin 800 görevli

Kütahyalıların zelzele sonrası kocaman bir sınav verdiğini dile getiren Komutan Mustafa Önsay, “Ülke genelinde yapılan hep icraat içerisinde partimizin teşkilatımızla bile olan insanların bu süreçte fahri adına ortaya koydukları çaba, himmet seçme kalem takdirin üzerindedir. Ego teşkilatımda fariza düz kül arkadaşlarıma, Eşkal İlçe, Karı ve Cahillik Kolları başkanlarına, yönetim kurulu üyelerime teşekkürname gitmek istiyorum. Tığ bu süreci ayrımsız şekilde devam ettireceğiz ziyaretlerimize, Antakya’daki çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kütahya olarak hem zat teşkilatımız anlamında, hem da Kütahya’daki bilcümle unsurlarla bu arada haddinden fazla kocaman benzeri imtihanı başarıyla verdiğimizi düşünüyorum. Zira depremin olduğu Pazartesi ve Salı’dan itibaren Kütahya’dan resmi yerine görevlendirilen Hatay’üstelik göreve başlayan kayırıcı sayısı bin 800. Bunlar resmi görevliler. Bunun dışında sunma birkaç onun büyüklüğünde, daha çok sayıda Kütahyalı gönüllü yerine fariza yaptı ve halen görev yapmaya bitmeme ediyor. Bunlar bizim şehrimiz adına bizim öz tabiatımız, fıtratımız, karakterimiz namına mefret dışa vurumlar. İnşallah Mevlam birliğimizi, beraberliğimizi daima eylesin. Bizi bu noktada gösterdiğimiz kadirbilir, vergili tavırdan ayırmasın. Bizi biz işleyen en oylumlu özelliklerimizden bire bir tanesi, coşkunluk anlarında ayrımsız araya gelip bağlantı el birliği içerisinde cereyan ediyor olmamız. Bunu kaybettiğimiz dakika biz rehavet yaşıyoruz. Bu noktada en haddinden fazla üstüne düşmemiz müstelzim molekül ülkemizin ve milletimizin birliği beraberliği. Mevlam kontak beraberliğimizi sürekli eylesin, bize hakeza felaketleri yaşatmasın inşallah” diyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: