Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ: “Takıma sağlamlaştırma noktasında hocamızın istediği 1-2 nahiye daha var”

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, para aktarımı çalışmalarına bitmeme ettiklerini söyleyerek, “Hocamızın istediği 1-2 havza daha var. Profesyonel ekibimizin çalışmaları neticesinde bizim bile katkılarımızla, başkanımızın birlikte onayıyla bu transferleri gerçekleştireceğiz”

Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, memleketi Artvin’in Yusufeli ilçesinde Beşiktaşlı taraftarların organize ettiği etkinliğe katıldı. Burada bateri zurnayla karşılanan Kocadağ, Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan’ı ziyaret ettikten sonradan bir restoranda imzalı tarz dağıttı.

Asbaşkan Kocadağ, rastgele fırsatta Beşiktaşlı taraftarlarla gelişigüzel olmaya çalıştıklarını belirterek, “Aslen Yusufeliliyiz. Yusufeli’nin Altıparmak köyünden İstanbul’a göçtük. Dededen itibaren buralıyız. Burada hem sülale ziyareti hem dostlarımızı görmek istedik. Bu araç ile bile buradaki Beşiktaşlı arkadaşlarımızın yaptığı ayrımsız organizasyona katıldık. Bu noktada biz üstelik Beşiktaşlılarla Yusufeli’nden ve Artvin’den gelen arkadaşlarımızla burada buluştuk. Çokça domuzuna ayrımsız kavuşma oldu. İstanbul’dan formalar getirmiştim, ayak topu topları getirmiştim, onları dağıttık. Tabii bizim gittiğimiz herhangi bir yerde, Anadolu’nun herhangi bir köşesinde ne büyüklüğünde aşkın Beşiktaşlı katabilirsek bu balaban camiaya, hangi kadar çokça çocukları Beşiktaşlı yapabilirsek bizler amacıyla birlikte ayrı benzeri bahtiyarlık, tıpkısı kıvanma vesilesi oluyor. O noktada gittiğimiz yerlerde bu format çalışmalar yapıyoruz. Beşiktaşlılarla bu arada olmaya çalışıyoruz. Burada birlikte hemşerilerimizle, Beşiktaşlılarla bu arada olduk, çokta bahtiyar olduk” ifadelerini kullandı.

“Çok fena hâlde hazırlık devresi geçirdik” de

Takımın haddinden fazla pir tıpkısı hazırlık dönemi geçirdiğini kaydeden Kocadağ, “Etraflı dönemdir dinlenme kampı yapamıyorduk. Bu mevsim öncesi iki çıngı dinlenme kampı yaparak hem Avusturya’birlikte hem İspanya’de kamplar ve çok yavaş rakiplerle tedarik maçları yaparak hazırlandık. Bu maçlarda artıları, eksileri hocamız değerlendirdi. Bu hafta kütle başlıyor. Cumartesi haset Kayserispor’la inşallah lige başlayacağız. Dün akşam ezanı itibari ile tıpkısı transferimiz elan İstanbul’a geldi. Takıma berkitme noktasında hocamınız istediği 1-2 mıntıka elan var. Oralarda birlikte aç ekibimiz çalışmaları yapıyor. Heveskâr ekibimizin çalışmaları neticesinde bizim de katkılarımızla, başkanımızın birlikte onayıyla bu transferleri gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“Serdar Saatçı ile yola bitmeme ika noktasında mufassal ayrımsız kontrat fayrap etmek isteğimiz var”

Başkumandan Saatçı’nın, kampta yaşanan olaydan sonra özür dilediğini hatırlatan Kocadağ, “Camiadan kusur dilemesi haddinden fazla önemliydi. Sonra geldi; başkanımızdan ve yönetim kurulundan, bando arkadaşlarından özür diledi. Tığ kendisi ile kesim uzatma noktasında temasımız oldu. Gine arkadaşlarımız bu konuda görüşüyorlar, ya geçim evet sürdürme noktasında evet bile diğer konularda ilerleyen günlerde göreceğiz hangi yapacağımızı. Tıpkı şekilde Başkumandan ile yola devam etme noktasında ince ayrımsız sözleşme ika noktasında isteğimizi biz belirttik” cümlelerine yer verdi.

Emre Kocadağ, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hocamız maharet ve taktik anlamda çok donanımlı. Uzun yıllardır benimsediği kâh taktikler, maharet noktada verdiği kararlar var. Alıştığı aynı tümce var. Amma oyunun gidişatına göre de özlük bilgisi ve isteği dahilinde bu değişiklikleri yapacaktır. Seçme iki taktiği da denedi, teknik anlamda benim çokça çok yorum yapmam makul olmaz. Bu hocamızın ve beceri ekibin kararıdır. Beşiktaş sahaya maçı örtmek için menfaat. Maçı kısaltmak için ne gerekiyorsa, oyunculara hangi tekniği vermesi gerekiyorsa, hangi taktiği uygulaması gerekiyorsa onu verecek ve uygulayacaktır. Yüce olan sahada ezgi zevki efdal, hem da sonuca külfet edecek, gür bire bir serencam alabilecek beceri ve taktik olarak hikmet ve donanımı sahaya yansıtmak. Hocamız bunu üstesinden geleceğine inanıyorum.” – ARTVİN

Share: