Meteorolojiden İstanbul dahil çok sayıda şehrimize bora uyarısı geldi

Ülkemizde yunak havalardan bunaltan vatandaşları biraz de olsa sevindiren benzeri fen geldi. Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü vasıtasıyla gerçekleştirilen son tahminlere göre özellikle İstanbul ve çevresi tutmak için, Antalya’nın doğusunun çöz kesimleri, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde bugün, ferda ve cuma namazı bora yağmur beklendiği ifade edildi.

GELGEL SICAKLIKLARINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK BULUNMAYAN

Hava Bilgisi’ye bakarak hava sıcaklıklarında cesim aynı fark olmayacağı, yurdun kuzey kesimlerinde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde sezon normallerinin 3 ila 5 etap üstünde seyredeceği aritmetik ediliyor.

RÜZGAR DÜZ VADI KUVVETLİ OLACAK

Genellikle şimalli, Güneydoğu Anadolu ile Şark Rum’nun doğusunda güneyli yönlerden belli belirsiz, arada bir ılımlı kuvvette; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Iye kıyılarında yıldız ve kuzeydoğu, Doğu Rum’nun güneydoğusunda gün batısı ve güneybatı yönlerden sağlam (30-60 km/sa) namına esmesi bekleniyor.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKAT

Rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Maşrık Rum’nun güneydoğusunda günindi ve güneybatı yönlerden sağlam (30-60 km/sa) adına esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara cebin tetik ve müdebbir olunmalıdır.Share: