Bisikletli zihayat kıza çarptıktan sonradan kaçtı, iki arkadaşa dehşeti yaşattı

Bisikletli taze kıza çarptıktan sonradan kaçtı, iki arkadaşa dehşeti yaşattı

Yaşadığı dehşeti anlatan zihayat kız: “Silecekleri tutmasam ölecektim”

SAKARYA – Sakarya’nın Karasu ilçesinde bisikletli canlı kıza çarptıktan bilahare kayıplara müdahil açacak sürücüsü adli kontrolle erkin bırakılırken, dehşeti cıvıl cıvıl dinç kız, “Bana çarpıp kaçması âdemiyet değil. Şayet aracın sileceklerine tutunmasaydım ihtimal de ölmüştüm” dedi.

Görüngü, Karasu’nun Yaka Mahallesi Mağrip Karadeniz Caddesi üstünde 3 zaman ilk meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, M.Ö. idaresindeki 42 ABL 204 plakalı vasıta, arkadaşıyla velespit kullanan 19 yaşındaki Aleyna Gürpınar’a çarptıktan bilahare kayıplara karıştı. Durumun vukuf verilmesi üstüne bölgeye afiyet ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Burnu ve elmacık kemikleri alıngan tendürüst kız, ilk engelleme sonrasında hastaneye atıf edildi. Polis Güçleri ekipleri ise iki kıza dehşeti yaşatan sürücüyü yakalayarak gözaltına aldı. Çoban, emniyetteki işlemleri sonrasında irsal edildiği mahkemece adli kontrolle erkin bırakıldı.

Yaşadığı dehşeti gözyaşlarıyla anlattı

Arkadaşıyla derrace turu yaparken dehşeti ateş parçası taze kız, hastanede tamamlanan tedavisi sonrasında taburcu oldu. Namına çoğaltan sürücünün erkin kalmasına sitem eden Gürpınar, “Kıran yolunda arkadaşımla birlikte bisikletle ilerlerken tıpkı anahtar az çok acilen şekilde üzerimize sürdü ve bana çarptı. Çarpmanın etkisiyle bisikletim havalandı, ego da aracın kaportasına çıktım. O anki korkuyla sileceklerden tutundum. Ben tutunmaya çalışırken, miftah sahibi sağa sola debi ederek beni yere düşürdü. Yere düşerken kendimi sol tarafa atmasam altında model ezilecektim” dedi.

“Beni adeta öldürmeye çalıştı, çarptıktan sonra durmadı”

Namına çarpan aracın durmayarak için bitmeme ettiğini nâkil Gürpınar, “Beni adeta öldürmeye çalıştı, çarptıktan sonra durmadı. Şayet dursaydı bu büyüklüğünde yaralanmayacaktım. 19 yaşındayım, burnum ve elmacık kemiklerim kırıldı. Ailemin yardımı olmadan yürüyemiyorum dahi. Olay, rüyalarımdan çıkmıyor. Vicdansızcasına kaçtı, beni orada öylelikle bıraktı. Kalbi sıfır bire bir insanmış. Kaza durumunda bırakıldığımda öleceğimi sandım. Ayrıca öldüm sandım, hastanede yaşadığımı fark ettim. Bugün bana bunu özne, başkasına neler yapmaz? Seçkin yerde ilçe kabil. Amma bırakıp kaçması insanlık değil” diye konuştu.

“Plakayı düşürmese ihtimal dahi tek bulunmayacaktı”

Kaymakamlık anına tanık olan zinde kızın arkadaşı Nazlı Özkan, “Sahil yolunun kum eliyle gidiyorduk. Ben aracı o esnada gördüm. İlk benim üzerime sürdü, görünce da ızdırap attım. Kenara geçip arkamı döndüğümde Aleyna’nın bağırdığını ve aracın çarptığını gördüm. O an neye uğradığımı şaşırdım ve şoka girdim. Aleyna’yı kanlar zarfında görünce çok kötü oldum ve öleceğini düşündüm. Neye uğradığımızı şaşırdık, başımıza gelmez sanırdık. O sürücünün bunu bize yaşatmaya hakkı bulunmayan. İkimize apansız çarpabilirdi. Sola kaçtığım amacıyla kendimi da suçluyorum. Rüyalarıma giriyor. O sürücünün cezasını çekmesini istiyorum. Plakayı düşürmese ihtimal da hiç bulunmayacaktı” şeklinde konuştu.Share: