Akşener, Erdoğan’ın

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Uyuşturucuyla savaşım 2016, 15 Orak Ayı sonrası başladı” açıklamalarına ait “Bak Sayın Recep Tayyip Erdoğan sana ulaşamayan YANLIŞSIZ Partili kızlarımız bana soruyor: Süleyman Soylu’nun dediğine göre AK Fırka iktidarı, 15 Temmuz 2016’ya kadar uyuşturucuyla mücadele etmemiş. Bu sav karşısındaki cevabını milletçe, merakla bekliyoruz. Hadi bakalım buyurun, açıklayın” ifadelerini kullanmıştı.

“BİZİM İKTİDARIMIZDA HANGI ÇEPEL NE ARK UYUŞTURUCUYA DÜZ BULUNMAYAN”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’de katıldığı Dolgun Küşat Töreni’nde yaptığı açıklamalarda Akşener’in bu ifadelerine bile cevap vererek “Hanımefendi önce şurası bileceksin bir defa bizim iktidarımızda hangi etki hangi kuru uyuşturucuya meydan yoktur. Sen Tayyip Erdoğan’ı bu noktada gani bilirsin. Bunların hepsiyle biz vacip mücadeleyi verdik, veriyoruz. Sen evvel zat kadronun içerisinde ve ana muhalefetin süresince karişik arik bu uyuşturucuları alanları düşünüm. Sen kimlerle beraber posta yürüdüğünün farkında mısın? Zımnında evvel haddini bileceksin, evvel bir defa SELIM Tümen iktidarının bu noktada uyuşturucuyla mücadelesini inkar etmeyeceksin. Mücadelemizi dahi sonuna büyüklüğünde verdik, vereceğiz” dedi.

AKŞENER, ICRA VEKILI SOYLU’NUN SÖZLERİNİ İŞARET ETTİ

Erdoğan’ın sözlerinin ardından içtimai medya hesabından ayrımsız paylaşımda daha bulunan Akşener, “Sayın Erdoğan, Dürüst Tümen’nin 2016’ya büyüklüğünde uyuşturucuyla savaş etmediğini ben değil, senin bakanın söyledi. Madem suluyla kuruyla işin olanaksız, madem bu konuda haddinden fazla hassassın; o devir göz şovlarını bırak, Süleyman Soylu’dan bu sözlerin hesabını sor.” açıklamalarında bulundu.



Share: