Beşiktaş-Yukatel Kayserispor maçının ardından

Beşiktaş Maharet Direktörü Valerien Ismael, Kayserispor maçı ile ait yaptığı açıklamada “Geliştireceğimiz yerler var. Hafta hafta henüz bol olacağız” dedi.

Beşiktaş, Spor Kıç Süper Lig’in 1. haftasında sahasında karşılaştığı Kayserispor’u 1-0’lık skorla yenik etti. Maçın ardından Beşiktaş Ustalık Direktörü Valerien Ismael matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu. Ismael, “Maç sonundaki buut mantalitemizin hangi kadar işlek olduğunu gösteriyor. Taraftara bu atmosfer üzere teşekkürname ediyorum, bu maçı bütün beraber kazandık. İlk maç pres geçti. İlk maçlarda nerede olduğunuzu görürsünüz. Geliştireceğimiz yerler var. Hafta hafta daha bereketli olacağız. Demincek dinleneceğiz ve Alanyaspor maçına hazırlanacağız” şeklinde konuştu.

“Kilit oyuncular mahrum olunca işler karışıyor”

Görmüş Geçirmiş antrenör, Welinton ve Josef’in sakatlıklarının oyun planlarında değişikliğe yapmalarına etken olduğunun altını çizerek, “Para Aktarımı çalışmalarımızı bitmeme ettiriyoruz. Aktarma sezonu bitmeme ediyor. Elan vaktimiz bitmeme ediyor. Geliştirmemiz müstelzim yerler var. Bazen kilit oyunculardan mahrum olunca amal karışıyor” ifadelerini kullandı.

“Şu anda seçkin şey yüzdelik 100 deği”

Yağız-beyazlıların yüzdelik 100 hazır olmadığını vurgulayan Ismael, “Güzeşte hafta Sampdoria maçında fırsatlar bulduk. 34 posta rakip ceza sahasında topla buluştuk. Rastgele madde şu anda yüzde 100 değil. Şanlı olan bu dönemde puanlar elde etmek ve özgüvene sahip olmak. Elan er gol atmalıydık ama son 2 maçta ongun sinyaller verdiğimizi düşünüyorum. Az Buçuk sabır yayımlamak gerekiyor. Farklı zamanlarda ayrımlı oyuncular aramıza katıldı. Söz Gelişi Saiss’in bizimle 3. haftası. Bugün tecrübesiyle oynadı. Karşılaşma karşılaşma hafta hafta elan dahi güçleneceğiz” açıklamasını yaptı.

“Welinton üzerine istimara fayrap etmek istemiyorum”

Welinton’ın transferinin gündemde olduğu yönündeki gelen soruya Valerien Ismael, “Welinton konusunda kıymetlendirme fora etmek istemiyorum. Sakatlığı nedeniyle bizim için balaban bire bir kaybolma. Sampdoria maçında ongun ayrımsız kesici hattımız olduğu izlenimi da verdi” yanıtını verdi.

“Aynı şeyler hâllenmek icabında değiştiririz”

Valerien Ismael, baziçe sistemini sıkça değiştirebileceğini vurgulayarak, “Üçlü sistemi biliyoruz, bu konuda gani bilgilerimiz var. Maçı kazandıracak hamlelere karşı hep esnek olduğumu söylemiştim. 3-4-3 evet dahi 4-3-3 üstüne esnekliğimiz devam edecek. Ayrımsız şeyleri değiştirmek gerekirse değiştiririz.” ifadelerini kullandı. – İSTANBULShare: