Ağabeyleri ve yakınları tarafından temelli sopalarla destek yiyici kişi: Şikayetimi çekmezsem beni öldürecekler

Kocaeli’de Rıdvan Atsız evine başvurmak istediği tam cadde üzerinde bire bir araç marifetiyle durduruldu. Önceki cebren arabaya bindirilmek istenen Atsız, arkası sıra yere yatırılıp sopalarla saldırıya uğradı. Çevredeki esnaf aracılığıyla savaş güçlükle ayrıldı. Çarpma raporu düz Rıdvan Atsız, kendisine saldıran 4 can hakkında şikayetçi oldu. Atsız’a sopayla saldıranların ağabeyi, kardeşi ve 2 yeğeni olduğu öğrenildi. O anlar çevredeki ayrımsız asayiş kamerası tarafından da saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, Atsız’ın yürürken tıpkısı araca zorla bindirilmeye çalışıldığı, sopalarla dayak yediği ve çevredeki esnafın olay adına koşup müdahale ettiği görülüyor.

“DUYGUSAL GÜVENLİĞİM BULUNMAYAN”

İnşaat işi ile uğraştığını belirten Rıdvan Atsız, “8-9 kamer öncesine kadar ağabeyim ve oğlu ile ortak hisse senedi yapıyorduk. Yollarımızı ve adisyon kitaplarımızı ayırdık. Ayrıldıktan sonra de ben aynı aksiyon almıştım. İş sahibi ödemesini yapmıştı. 700 bin TL’ye mümasil aynı mülk vardı. Salonumda, koltuğun üzerinde benzeri kargo poşetindeydi mülk. Beni çarpma yazar, parayı zorla alıp gittiler. Polis Güçleri ve fenomen yeri inceleme geldi. Gidip şikayette bulundum. Benim kalemimi kırdılar. Memleketten yegâne kardeşimi getirdiler, şikayetimi et kafalı çekmezsem öldürmekle yıldırma ediyorlar. Can güvenliğim yok” iddiasında bulundu.

“ÖLDÜRECEKLERİNİ SÖYLEDİLER”

Kendisine saldıranların daha önce üstelik saldırdıklarını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu öne süren Atsız, “İki eş bana ağabeyimin selamı olduğunu, savcılıktan ifademi ferasetsiz çekmezsem öldüreceklerini söylediler. Savcıya gidip o parayı almadıkları yönünde ifademi değiştirmemi istediler. ‘Verdiğin ifadeleri tığ hiçe sayıyoruz. Bilgili, müddeiumumi, polis güçleri, güllabi bizim emrimizde’ dediler. 1 aydır evime gidemiyorum. evet heybet bu işe ahali atacak evet de tığ öldükten sonradan umum atacak. Bu işe aklım ermiyor” dedi.

“BENİ YERE YATIRIP SOPAYLA DÖVDÜLER”

Asayiş kamerasına yansıyan görüngü gününe değinen Rıdvan Atsız, “Tedarikli gelmişlerdi ve bana sopayla saldırdılar. Caddeden yürüyüp evime giderken zorla önümü kestiler. Arabaya bindirmeye çalıştılar. Beni yere yatırıp 4 emanet sopayla dövdüler. İfademi kafasız almadığım için hınçlarını alamadılar. Kavim araya girdi. Polis Güçleri gelene kadar kayırıcı sokakta tekrar önümü kestiler. Bu insanlardan yine şikayetçi oldum. Erinçsiz ediyorlar. Çarşıda gördükleri ant saldırıyorlar. Müddeiumumi şikayetimi aldı. Savcıya gidip şikayette bulunduğumdan ve savcı bu insanları ifadeye çağırdığı üzere silahla kapıma geldiler” şeklinde konuştu.Share: