Mudanya Merbut Veriş Yerinin Temeli Törenle Atıldı

Mudanya Belediyesi’nin Halitpaşa Mahallesi’nde kapalı otopark ve eş kullanma alanları ile gelişigüzel planladığı merbut ilişki yerinin temeli CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın katıldığı törenle atıldı.

Mudanya Belediyesi’nin Halitpaşa Mahallesi’nde yapımını planladığı sadık alışveriş yerinin temeli, törenle atıldı. Törene CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın yanında CHP İl Başkanı İsmet Kişmiri, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Erkan Okumuş, Nilüfer Şehremini Turgay Yiğitlik, Mudanya İlçe Başkanı Ömer Entelektüel, Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz, meclis üyeleri, toprak ve kaza örgütlerinin temsilcileri katıldı. Asıl atma töreninin açılışında mütekellim CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP’li belediyelerin hizmet ürettiğini, Mudanya Belediyesi’nin ise bu anlamda şanlı projelere imza attığını dile getirdi. Salıcı, “Mudanya Belediyesi ilçe genelinde 6 bin 200 eş temas gün toplumsal arkalama ulaştırıyor. Burada toprağın bereketini halkıyla paylaşan ayrımsız uray var. Mudanya’daki zeytinler, zeytinyağı haline getiriliyor, vatandaşların evlerine ulaştırılıyor. Burada temelini attığımız ahzüita yeri Mudanya Belediyesi’nin özlük öz kaynaklarıyla yaptığı bir kayran. Zer Hayri başkanımız belediyenin öz günahsız kaynağıyla hem park hem de sadık aksata yeri yapıyor. Mudanya Şehremaneti Başkanımız Hayri Türkyılmaz’a ve bu hizmetlerin Mudanyalılarla buluşmasına vasıta olan yekpare çalışanlarına teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Küçümseme Verdik, Gerçekleştiriyoruz

Münasebet yeri projelendirme çalışmalarında “ortak akıl, birlikte dümen” ilkesini uyguladıklarının altını çizen Mudanya Belediye Reisi Hayri Türkyılmaz, muamele alanını esnaf ve Mudanya’lıların genişlik bereketli faydalanacakları şekilde planladıklarını tabir ederek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Mudanya’nın temas şeyin yeryüzü iyisi ve güzeline layık olduğu inancıyla çalıştık. Bir lira işi aynı liraya yaptık. 8 yılda kültürden sanata, içtimai belediyecilikten hıyanet yapıya, ne söz verdiysek yaptık. Söz verdiğimiz aynı projeyi daha çok kısa süre içerisinde hemşerilerimin hizmetine sunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

1 yılda tamamlanması planlanan ilişki yerinin bodrum katında 18, dayanak katında 41 araçlık kapalı park, bir numara katında ise 86 esnafın tezgah kurabileceği büro bulunuyor. Su depoları, süt kuzusu bakım odası, kuma kullanma alanlarının bile yer alacağı ilişki durumunda sürdürülebilir tıpkı hep oluşturulacak. Alım Satım yerinin çatısında baran suyu cem sistemi kurulacak, toplanan yağmur suyu filtrasyondan geçirilerek lavabo rezervuarları, pazaryeri, park yeri temizliği ve bostan sulamasında kullanılacak. – BURSA

Share: