Darülfünun adaylarına Kırklareli Üniversitesi’nden çağırma

Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, öğrencileri Kırklareli Üniversitesi ailesinin bire bir üyesi olmaya davet etti.

Rektör Şengörür, yaptığı yazılmış açıklamada, üniversite tercihi yapacak olan namzet öğrencilerin tercihlerini Kırklareli Üniversitesi’nden yana kullanmasını istedi.

Kırklareli Üniversitesi’nin öğrencilerle alay malay nazik ayrımsız ocak olduğunu tabir fail Şengörür, öğrencilerin bile destekleri ile daima iyilik şiarıyla üniversiteyi rastgele dolaşma az buçuk henüz ileriye sürmek üzere çalıştıklarını belirtti.

Öğrencilerin darülfünun latif sürecinde arz makul ve sunma adamakıllı kararı vermeleri gerektiğini aktaran Şengörür, açıklamasında şunları kaydetti:

“2007 yılında kurulan Kırklareli Üniversitesi 12 fakültesi, 3 enstitüsü, 1 yüksekokulu, 7 çığır yüksekokulu, 1 ululuk konservatuvarı ve 16 uygulama ve araştırı merkezi ile ülkemizin tüvana ve etkili üniversitelerinden biridir. Tecrübeli akademik kadrosu ve cansiparane etkin yönetsel personele ehil. Kuşkusuz öğrencilerimiz bağlam alanları ve becerileri doğrultusunda bildirme makul tercihi yapmaları, kendileri ve aileleri için yeni ayrımsız avlu nesir etmede mehabetli olduğu kadar, ülkemizin geleceği ve görgülü yarınlarımız için üstelik önemlidir. İşte bu noktada, Trakya’nın arz rahat, güvenli ve öğrenci dostu şehrinde mevcut Kırklareli Üniversitesinin, öğrencilerin ebat sahibi birer etkin olmasında ve topluma hayır erat yerine yetişmesinde doğru tercih olduğunu hikâyelemek istiyorum. Öğrencilerimizin tercihlerinin ülkemiz üzere kendileri ve aileleri amacıyla balkı olmasını diliyor ve öğrencilerimizi Kırklareli Üniversitesi ailesinin bire bir mensubu olmaya çağırma ediyorum.”

Share: