Cadde ortasında ağabeyi, kardeşi ve yeğenleri eliyle sopayla hakeza zedelenmek edildi

Cadde ortasında ağabeyi, kardeşi ve yeğenleri eliyle sopayla hakeza çarpma edildi

Sopayla darp edildiği anlar saniye saniye asayiş kamerasına yansıdı

Yaşadıklarını anlatan Rıdvan Atsız:

“Öldürmekle yıldırma ediyorlar, fert güvenliğim namevcut”

KOCAELİ – Kocaeli’dahi ağabeyi, kardeşi ve yeğenleri tarafından cadde ortasında sopayla zedelenmek edilen vatandaş, “Şikayetimi izansız çekmezsem öldürmekle zılgıt ediyorlar. Fert güvenliğim namevcut” iddiasında bulundu.

Fenomen, 14 Temmuz’de Haliç ilçesi Güney Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Rıdvan Atsız evine gitmek istediği tam cadde üzerinde aynı şalter tarafından durduruldu. Önceki zorla arabaya bindirilmek istenen Atsız, arkası sıra yere yatırılıp sopalarla saldırıya uğradı. Çevredeki esnaf tarafından cidal zorlukla ayrıldı. Zedelenmek raporu alan Rıdvan Atsız, namına saldıran 4 güç karşı şikayetçi oldu. Atsız’a sopayla saldıranların ağabeyi, kardeşi ve 2 yeğeni olduğu öğrenildi. O anlar çevredeki tıpkısı güvenlik kamerası marifetiyle üstelik saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, Atsız’ın yürürken tıpkı araca zorla bindirilmeye çalışıldığı, sopalarla dayak yediği ve çevredeki esnafın görüngü yerine koşup müdahale ettiği görülüyor.

“Öldürmekle tehdit ediyorlar, can güvenliğim namevcut”

İnşaat işi ile uğraştığını belirten Rıdvan Atsız, “8-9 kamer öncesine büyüklüğünde ağabeyim ve oğlu ile ortak gelişim yapıyorduk. Yollarımızı ve adisyon kitaplarımızı ayırdık. Ayrıldıktan bilahare da ben bir hisse senedi almıştım. İş sahibi ödemesini yapmıştı. 700 bin TL’ye andıran tıpkısı servet vardı. Salonumda, koltuğun üzerinde tıpkı kargo poşetindeydi mal. Beni darp edip, parayı cebren alıp gittiler. Polis Güçleri ve görüngü yeri tetkik geldi. Gidip şikayette bulundum. Benim kalemimi kırdılar. Memleketten tek kardeşimi getirdiler, şikayetimi gabi çekmezsem öldürmekle gözdağı ediyorlar. Birey güvenliğim namevcut” iddiasında bulundu.

“İfademi anlayışsız çekmezsem öldüreceklerini söylediler”

Kendisine saldıranların henüz önceki birlikte saldırdıklarını ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu öne süren Atsız, “İki koca bana ağabeyimin selamı olduğunu, savcılıktan ifademi kavrayışsız çekmezsem öldüreceklerini söylediler. Savcıya gidip o parayı almadıkları yönünde ifademi değiştirmemi istediler. ‘Verdiğin ifadeleri tığ hiçe sayıyoruz. Bilgili, müddeiumumi, polis, kurnaz bizim emrimizde’ dediler. 1 aydır evime gidemiyorum.” dedi.

“Beni yere yatırıp 4 gönül sopayla dövdü”

Asayiş kamerasına yansıyan görüngü gününe değinen Rıdvan Atsız, “Hazırlıklı gelmişlerdi ve bana sopayla saldırdılar. Caddeden yürüyüp evime giderken zorla önümü kestiler. Arabaya bindirmeye çalıştılar. Beni yere yatırıp 4 hayat sopayla dövdüler. İfademi köylü almadığım amacıyla hınçlarını alamadılar. Budun araya girdi. Polis Güçleri gelene kadar ense sokakta yine önümü kestiler. Bu insanlardan tekrar şikayetçi oldum. Tasalı ediyorlar. Çarşıda gördükleri zaman saldırıyorlar. Müddeiumumi şikayetimi aldı. Savcıya gidip şikayette bulunduğumdan ve müddeiumumi bu insanları ifadeye çağırdığı amacıyla silahla kapıma geldiler” şeklinde konuştu.Share: