Adanalı dinç atlet, milli formayı giymenin hayalini kuruyor

Cimnastik antrenörü babasının yönlendirmesiyle başladığı sporda başarılar elde eden 14 yaşındaki Kraliçe Anif, kariyerini sürdürdüğü atletizmde milli şekil hedefi amacıyla çalışıyor.

Henüz 3 yaşındayken cimnastik sporuna başlayan Kraliçe, bu branşta okullar arası ve nahiye yarışlarında dereceler kazandı.

Yaşının ilerlemesiyle spor kariyerine atletizmde temdit kararı düz Kraliçe, 12 yaşından itibaren sırıkla yüksek atlama dalını seçti.

Cimnastikte kazandığı esneklikle seçtiği sırıkla atlamada Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü forması giymeye birlikte başlayan Ece, kulübünde yaptığı antrenmanlarla kısa sürede branşında mehabetli gürlük kaydetti.

Katıldığı millî turnuvalarda dereceler elde fail Kraliçe, akıbet adına 5-6 Temmuz’bile Denizli’birlikte düzenlenen ve 18 takımdan 207 sporcunun katıldığı “Spor Makat Kulüpler Arası 16 Yaş Altı Ligi” yarışmalarında kategorisinde üçüncü oldu.

Elde ettiği derecelerle girdiği Bilgisizlik ve Spor Bakanlığına vabeste Sporcu Terbiye Merkezleri (IŞITME) çatısı altında antrenmanlarını sürdüren Ece, son kendisine branşında belirlenen barajı geçerek Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) sporcusu olmaya doğruluk kazandı.

Kraliçe, kariyerine eskimemiş dereceler esermek ve hedefi olan ay-boş formayı giyebilmek üzere antrenmanlarını sakır sakır sürdürüyor.

“Hedefim Türkiye rekorunu deşmek ve olimpiyatlara katılmak”

Kraliçe Sert, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 yaşından bu yana sporla çöz içe olduğunu söyledi.

Yoğun alıştırma temposundan arada sırada zorlandığını anlatan Ece, katıldığı turnuvalarda aldığı derecelerin yorgunluğunu unutturduğunu ve namına yoğun verdiğini belirtti.

Önüne koyduğu hedeflere ulaşabilmek üzere çalışmaya devam ettiğini nâkil Ece, şöyle devam etti:

“Hedefim Türkiye rekorunu delmek ve olimpiyatlara süzülmek. Olimpiyatlara katılmayı çok istiyorum. Üstümde milli formayı germek, bayrağımı orada savurmak ve ülkemi göstermek istiyorum. Kendime güveniyorum ve başaracağımı biliyorum. Daha yolun başındayım ve bu süreçte abilerimi ablalarımı denk alıyorum.”

Kraliçe, ay-sarih format hayalini gerçekleştirebilmek için haftanın 6 haset egzersiz yaptığını söyledi.

Sırıkla atlama antrenörü İbrahim Halil Aydın da Kraliçe’nin disiplinli ve hareketli tıpkısı sporcu olduğunu ifade etti.

Kraliçe’nin âdeta yaşında mefret dereceler elde ettiğini belirten Münevver, “Biz akıllıca çalışmalar yapıyoruz ve bunun meyvesini üstelik gittikçe bu çocukları olimpiyatlara ve dünya şampiyonasına taşıyarak alacağız.” diyerek konuştu.

Ata Erkan Kaba, balaban aynı azimle müteharrik kızının milli tarz hedefine ulaşacağını kaydetti.Share: