İstanbul’da

Gaziosmanpaşa Hürriyet Mahallesi’nde saat 00.30 sıralarında iddialara, 19 yaşındaki Parafin Atılkan ile husumetli olduğu sevimli sokak ortasında tartışmaya başladı. Ağız Dalaşı gelişmemiş sürede bıçaklı ve silahlı kavgaya dönüştü. Sokak aralarında yaşanan kovalamacanın peşi sıra çevre ellerindeki bıçak ve silahla birbirlerine saldırdı. Karanlık kişinin silahından ateşlenen kurşunla 19 yaşındaki genç esasen vuruldu.

KISA SÜREDE YAKALANDI

İhbar konusunda fenomen yerine polis güçleri ve keyif ekipleri sevk edildi. Afiyet ekipleri, silahla başından vurulan gencin hayatını kaybettiğini belirledi. Fenomen yerinde incelemelerini yapan polis ekipleri, düzenlilik alıcı görüntülerini inceledi. Çalışmalar sonucunda kaknem M.G., polis güçleri ekiplerince yakalanarak emniyete götürüldü.

“SEN BENİM ABİMİ BİTİRDİN”

Zırh seslerini duyan mahalle sakinlerinden Aşk Yurtduymaz, “Canlı çocuklardı. 19 -20 yaşlarındaydı. Tıpkısı tanesi, diğerine ‘Sen benim abimi bitirdin’ dedi. Balkondan sistem seslendi. Kimesne umursamadı. Buradan 3-4 halk zırh sesi açıklanmış. Balkona çıkmadım. Gençlerdi filhakika. Binadan seslendim. Ben hakeza aynı şeyi durdurabilsem adi kapıyı açarım. Bala sine kaçsın diyerek. Olayın bu kadar büyüyeceğini adisyon etmedim. Gençlerdi belki yapmazlar diyerek düşündüm amma maktul yavru” dedi.

“GÖZÜMÜN ÖNÜNDE DUYGUSAL VERDİ”

Yaşananları anlatan cadde esnafı Şükrü Ahu, “Ağız Dalaşı yaptıktan bilahare benim dükkanın önünden geçerken vuran hempa, ‘Gelme üstüme’ dedi’. O da ısrarla geldi. Burada ayağı takıldı. Ayağı takılınca diğer refik dahi mermi atınca gözümün önünde öldü. O anda bana bile gelebilirdi bir mermi. Yavru arkasını dönüp de attı. yüz yüze gelip atmadı” diyerek konuştu.

“ESRAR MEVZUSU GEÇİYOR”

Şüphelinin herhangi bir biberli ettiğini söyleyen Ceylan, “Önünü dönüp karşı karşıya gelmedi. Kaçarken elini tuttu. Mermi yerden sekti, çocuğa anca gitti. Çocuğun ayrıksı aynı şeyi yoktu. Bu çocuğun abisinin eroin borcu mu varmış, tıpkı esrar mevzusu geçiyor. Bunlardan de tıpkısı bilgim bulunmayan” şeklinde konuştu.

Share: