Zonguldak haberleri! Zonguldak Spor’da uğur Uçan Top Kadınlar 1. Ligi’ne üremek

Güzeşte yıl kurulan ve uğraş ettiği evvel sezonunda 1. Tomar hedefini play-off’ta kaçıran MFA Zonguldak Spor Kulübü, eskimemiş sezonda bu hedefini akdetmek istiyor.

Uçan Top Kadınlar 2. Ligi ekiplerinden MFA Zonguldak Spor Kulübü, ilk kez güzeşte zaman vadi aldığı ligde play-off’larda mücadele etme hakkı kazandı. Arka kütle hayalini “neredeyse” kaçıran bando, bakir sezon hazırlıklarına kısaca 3 ay önce başladı.

Sıkı kamp döneminin ardından sezonun önceki karşılaşmasında sahaya madenci bareti ile “Yüreğimiz Bartın’bile yandı” yazısıyla çıkan “filenin elmasları”, Düzce Uçan Top’a saf vermeden maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Sezona ferah sarrafiye işleyen takımın hedefi ligi zirvede tamamlayıp Voleybol Kadınlar 1. Ligi’ne yükselmek.

Başantrenör Yavuzarslan: “İyi benzeri noktaya geldik”

Kulübün başantrenörü Yusuf Yavuzarslan, AA muhabirine, kulüp kendisine sabık sezon ilk kez ligde meydan aldıklarını, hedeflerinin büyük kısmını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sabık sezon play-off, istedikleri kabil sonuçlanmasa de önce sene için kebir başarı elde ettiklerini anlatan Yavuzarslan, “Bu zaman amacıyla 1 Ağustos’ta çalışmalara başladık, alıntı sürecini erken tamamladık. Yaklaşık 2,5 aydır oyuncu kadromuzla yeni sezona hazırlandık. İyi ayrımsız noktaya geldik diye niteleyerek düşünüyorum. Bu sezonki geçmiş hedefimiz play-off grubunda düz ahzetmek ama sonuncu hedefimiz tabiatıyla ki bu sezon kesinlikle 1. Öbek’e geçmek. O amaçla transferleri yaptık ve sezonu genişlik erken açan takımlardan biri olduk. Hedefimiz, banko bu zaman bir numara lige çıkabilmek.” diyerek konuştu.

Genel Yönetici Yazar: “Bu yıl 1. Kütle’i kategorik derk etmek istiyoruz”

Kulübün genel menajeri Orhan Kalem da sabık sezonun üstüne koyarak kendilerine verilen destekler doğrultusunda haddinden fazla nitelikli, mebzul mızıka oluşturduklarını belirterek, “Bu sene olmazsa olmazlarımızdan 1. Yığın’i görmek. Eğer 1. Yığın’i yakalarsak geçen yıl kentte yarattığımız bu heyecanı sakıncasız olun Selatin Ligi’ne kadar taşıyacağız.” dedi.

Kalem, elan evvel 1. Tomar seviyesini yakalamış sporcularının olduğunu aktararak, “Takımlarını 1. Kütle’e çıkarmış sporcularımız var. Hocamız üstelik 1. Lig tecrübesi olan biri. Sabık yıl yakaladığımız çıtayı benzeri tık elan üzerine taşıyıp bu sene 1. Yığın’i kesin çakozlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Büşra Sarısoy ise takım olarak amaç doğrultusunda çalışmaları sürdürdüklerini dile getirerek, “Lige hazırlanma sürecimiz ayrıntılı ve yorucu olsa dahi bunun için özveren şekilde çalışmalara devam ettik. Hedefimize ulaşıp kupayı şehrimize getirmeyi çokça istiyoruz. Başarıya aç takımız, bunun karşılığını yüklemek için elimizden gelen seçme şeyi yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: