Zayi hemşireyi arama çalışmaları 53’üncü gününde

Siirt’in Pervari ilçesinde 53 devir önceki Müküs Çayı’na sakıt arkadaşını yetişmek isterken akıntıya kapılarak kaybolan abla Eyüp Güneş’i arama çalışmaları bitmeme ediyor.

Beğendik beldesi sağlıklı 53 ahit geçmiş piknik yaptıkları sırada ayağı kayarak Müküs Çayı’na sakıt abla Halime Timurtaş’ı yetişmek üzere girdiği suda akıntıya kapılan bacı Eyüp Güneş’in bulunması üzere aramalar sürüyor. Akıntıya kapılan Güneş’in bulunması için çalışmalarda, Müküs Köprüsü’nden Hacımehmet köyünün 4 kilometre ilerisine kadar akarsu üstü kontrolü yapıldığı belirtildi.

Elazığ ve Bitlis Polis Güçleri Sualtı Kontrol ve Istirdat görevlileri ile UMKE ve asayiş korucularından oluşan 130 şahsiyet kadro; Güneş’e vurmak amacıyla akarsu altındaki ağaçlık ve kayalık alanları altında taharri çalışmaları devam ediyor. Ekipler, Müküs köprüsünden Hacımehmet köyünün 4 kilometre ilerisine kadar su üstü taharri yapılmıştır. söz konusu bölgede akarsu altı ve üstünde taharri işleyen ekipler, bölgedeki kayalık ve ağaçlık alanlarda üstelik faaliyetlerini sürdürüyor.

Gün içerisinde Pervari Kaymakamlığınca aileye çalışmalar karşı lazım bilgiler verildiği belirtildi. – SİİRT

Share: