FİSKOBİRLİK 84. yapı sene dönümünü kutladı

Fındık Tarım As Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) 84. bünye sene dönümünü kutladı.

FİSKOBİRLİK’ten yapılan yazılı açıklamada, 1938 yılında Giresun, Bulancak, Keşap, Kalaba ve Trabzon Fındık Tarım Satış Kooperatiflerinin bir araya gelerek birliği kurduğu aktarıldı.

Birliğin Giresun, Ordu, Trabzon, Sakarya, Samsun, Düzce, Bartın, Zonguldak, Rize ve Artvin’de mecmu 50 kooperatifle fındık üreticilerine 84 yıldır selis hizmet verdiği belirtilen açıklamada, FİSKOBİRLİK’in sınırlanmış iştirakleri ve bütünleşmiş tesisleriyle üreticilerden aldığı fındığı işleyerek Türk fındığına ve üreticisine ayar katmayı sürdürdüğü vurgulandı.

Açıklamada, “Kurulduğu günden bugüne, Türk fındığına ve üreticilerine kıvrak bakım veren birliğimizin 84. yapılış sene dönümü kutlu olsun. 84 yıldır fasılasız, yorulmadan yürüdüğümüz bu yolda bizlerle alay malay olan ve emeği sabık herkese teşekkür boy bos, üreticilerimize ve camiamıza filinta olmasını dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada değerlendirmesine düz verilen FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birliğin 84. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, şunları kaydetti:

“1938’den bugüne fındık üreticilerinin birleştirici gücü olan FİSKOBİRLİK’imiz 84 yaşında. Ortak üreticilerimizle umum ele, istek gönüle hep daha iyisini boşaltmak, ‘Birlikten kuvvet doğar.’ ülküsüyle, birliğimizi henüz encam katlanmak ve muvaffak olmak için boyuna çalışmaya bitmeme. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne emeği güzeşte herkesi çekinmek ile yadeder, 84. yapı yıl dönümümüzün camiamıza ve fındık üreticilerimize adamakıllı olmasını dilerim.”

Share: