Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ’dan İYİ Partili Ağıralioğlu’na kaba reaksiyon

Utku Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İYİ Tümen İstanbul Mebus Çetince Ağıralioğlu’nun açıklamalarına aksülamel gösterdi.

Yengi Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, tıpkısı seri aktiflik üzere geldiği Çanakkale’dahi basın mensuplarıyla bir araya geldi. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Çetin Ağıralioğlu’nun açıklamalarına aksülamel gösteren Özdağ, “Bin yıldan bu yana Türklerin nazik bir bölümü Müslümandır fakat Türk tarihi İslam öncesinde da 4 bin yıla sahiptir. Nasrani Türkleri veya Yahudi Türkleri yahut temas dine inanmayan Türkleri Türk akseptans etmemek, Yavuz Bey’in yapabileceği ayrımsız öz değildir. Yavuz Ağıralioğlu’yla zatî temasımı İYİ Öğür’den ayrılmadan kestim. Zira genel kurulda namına o antlaşma kadro başkan vekiliydi dedim kim, ‘Güç, Mecliste ekip komutan vekilisin, sonsuz kürsüdesin. Bu Suriyelilerin meselesini gündeme getirmiyorsun. Az Buçuk birlikte Suriyeliler konusunda yer. Onların ferasetsiz dönmesi üzere açıklamalarda bulun’ dedim. ‘Benim, Suriyelilerle ait hiçbir sorunum bulunmayan. Ayrıca gelmeleri bereketli’ dedi. Ego dahi şaşırdım. ‘Neden ongun oldu?’ dedim. ‘Gerekirse Türkiye’nin 5 milyon da Türk getirebileceğini böylece anlamış olduk’ dedi. Bu zeka karşısında o büyüklüğünde şaşırdım kim ayrımsız elan Yavuz Ağabeyoğlu’yla tek konuşmamayı tercih ettim. 5 milyon Suriyelinin gelmesine, 5 milyon üstelik getirebiliriz diye niteleyerek sevinen tıpkı kafanın kimin Türk kimin olmadığına, kimin adam birlikte sayılamayacağına karar vermeye hakkı yoktur. Haddi birlikte yoktur. Bu açıklama son evre cahilce aynı açıklamadır” dedi.

“Daha önce ‘PKK Dindar olsun, konuşalım PKK’yla’ dediğini dahi biliyoruz”

Özdağ, “Elan önce bu arkadaşın ‘PKK Müslüman olsun, konuşalım PKK’yla’ dediğini da biliyoruz. Bölücü amma Mutekit olduğunu iddia fail Kürtçü örgütler var. Git o antlaşma HÜDAPAR’lılarla can bağır kuzu sarması ol, ihtimal da öyledir zaten. Git o zaman Hizbullahçılarla tavla oyna. Belki de oynuyordur filhakika. Bu refik, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Tarlamızı sürmüşler’ açıklamasında tarlayı sürdüren kişidir. Ki olduğunu Büyük Birlik’te siyaset yapmış herkes çokça gür biliyor. Konusunda bire bir öz eklemeye lüzumlu görmüyorum” ifadelerini kullandı. – ÇANAKKALEShare: