Karaman’da kadına müteveccih takat konuşuldu

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Yorum Toplantısı yapıldı.

Vali Akkoyun, TKDK Karaman İl Koordinatörlüğü Toplantısı’nda KADES uygulamasının önemine değindi.

Kadına müteveccih şiddetin dokunaklı aynı biçimde gündemden düşmediğini tabir fail Akkoyun, şunları kaydetti:

“Ivinti başlı başına bire bir gravite ve çıktı toplumumuzda çabukluk kavramını kaldırmamız gerekiyor. Özellikle kadına yönelik şiddetin toplumumuzda isminin da anılmaması gerekiyor. Bu anlamda şu an burada kurulda bulunan beher üyeye çokça nazik sorumluluklar düşüyor. Çünkü seçme birimiz belli ayrımsız kurumu hile ediyoruz, gelişigüzel birimiz bu toplumda yaşıyoruz.”

Bütün birlikte yapılan icraat sonucunda şiddetin namevcut edileceğine inandığını tamlayan Akkoyun, “Kadına müteveccih hızlı mücadele, kolaylıkla müstacelen seçme toplantıda gündeme getirdiğimiz benzeri konu. Gelgel çalışanlarımıza ve sivil sosyete kuruluşlarımıza takat ile ilgili duyarlık göstermeleri üstüne talimatlarda bulunuyoruz.” dedi.

Toplantıya, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Selim, Karaman Şehremaneti Komutan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Arslan, Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, kaza kaymakamları, hava amirleri ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri katıldı.

Share: