İl Başkanı Çalışkan’dan kapalı durak eleştirisi

DÜRÜST Tümen Eskişehir İl Başkanı Zihni Faal, mecbur durak sistemi karşı Eskişehir Büyükşehir Belediyesine eleştirilerde bulunarak, “Büyükşehir birlikte olmayan ve belediyelerinin bütçeleri katbekat henüz bağan olan komşularımız; Afyon, Bilecik, Kütahya ve Bozüyük’te bile uslu durak sistemleri mevcut. Antrparantez bu sistemler birlikte 5-6 sene evvel kurulmuş” dedi.

Yaptığı açıklamada kentte ilişkin durak sisteminin bulunmadığına vurgu özne Etkili, ” Herhangi Bir defasında üzülerek belirtiyoruz fakat Eskişehir’bile maalesef halkı düşünen ayrımsız belediyecilik anlayışı yok. Bilakis halkı düşünmeyen aynı belediyecilik anlayışı bulunan. Yer bayağı örnekle, hele kırıcı kalabalığın olduğu; Odunpazarı durakları, Çarşı tramvay durağı, Uray tramvay durağı ve Sakat Otogar durağı karışma şehrimizde, 1 pasaj dahi sadık durak sistemi yok. Buralara müstacel şekilde bağlı durak sistemi yapılmalı. Eskişehir, alelhusus kışın dondurucu kara kış soğuklarının olduğu, edebiyat ise kavurucu sıcakların yaşandığı benzeri düzlük. Vatandaşlarımız dolgun nakil araçlarını kullanacakları zaman dört mevsim bu menfi çekicilik koşullarından etkilenmek zorunda bırakılıyor” dedi.

“Afyon, Bilecik, Kütahya ve Bozüyük’te bile var Eskişehir’dahi bulunmayan”

Açıklamasının devamında çevre illerde bulunan kapalı duraklardan benzer veren Canlı, “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 Yılı Bütçesi 1 milyar 365 milyon TL. Büyükşehir birlikte sıfır ve belediyelerinin bütçeleri katbekat daha bağan olan komşularımız; Afyon, Bilecik, Kütahya ve Bozüyük’te dahi çokbilmiş durak sistemleri mevcut. Antrparantez bu sistemler da 5-6 yıl geçmiş kurulmuş. Buralarda kıpırdak vatandaşlarımız, merbut duraklar zarfında kâin; ısıtma ve soğutma sistemleri, sınırsız genel ağ, ücretsiz el telefonu yükleme sistemi vb. kolaylıklar sayesinde konforlu tıpkısı şekilde şişman transfer araçlarını kullanıyor. Bu konfor Eskişehirlilere illet çokça görülüyor? Güzelim şehrimizde bozukluk 1 lime üstelik vabeste durak sistemi bulunmayan? Çokça mu pahalı, çokça mu efor? evet birlikte intihap yaklaşınca mı bazılarının aklına ati? Algıyla ve popülist söylemlerle görüldüğü kabil belediyecilik ayrımsız yere büyüklüğünde.” – ESKİŞEHİR

Share: