Yara Haberi Böyle Duyurdular

Sinema ve temaşa oyuncusu Semih Sergen (91) Bodrum’da yaşamını yitirdi.

Burak Sergen ve Toprak Raf babası olan Semih Sergen’in vefatı aileyi üzüntüye boğdu.

Burak Raf ve Toprak Sergen, babalarının vefatının arkası sıra “Seni unutmayacağız ağababa” notunu düşerek birlikte fariğ fotoğraflarını paylaştı.

SEMİH SERGEN KİMDİR?

11 Mayıs 1931 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Koçak Sergen, bilgisizlik yıllarında marangozluktan boyacılığa büyüklüğünde türlü amal yaptı. Piyes sevgisi çocukluk yıllarında oluşan Sergen, okuduğu okulun temsil kolu başkanı oldu. Ailesinden meçhul konservatuvar sınavına girdi. 1949’da Ankara Oran Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Kankızıl Canova, Cüneyt Gökçer gibi ustaların öğrencisi oldu. Ankara Izzet Konservatuvarı Temaşa Efdal Bölümünü birincilikle bitirdikten sonra birçok önemli karakteri canlandırdı.

Tiyatroda 100’ün üstünde oyunda başrolde düzlük aldı, 40’ın üstünde oyunu sahneye koydu. Oyunlarını topladığı 11 kitabı ve 17 birlikte şiir kitabı bulunuyor. Türkiye’birlikte önceki 45’lik koşma plağını o hazırladı. Bunu türlü kasetler ve CD’ler izledi.

1958 yılında ‘Duvaklı Göl’ adlı filmle Yeşilçam’a hamle attı. Kendisi kabilinden tiyatrocu olan Burak Raf ve Toprak Sergen kardeşlerin babası olan artist, Bodrum’da yaşıyor, zat ismiyle kurduğu Kerim Sergen ve Dostları Tiyatrosu’nu yönetiyordu.

Share: