5 milyon erkeğe ‘Kadına Umum Lakırtı-Ka-Maz’ denilecek

Kadına yönelik süratli savaşım kapsamında “Kadına El Laf-Ka-Maz” sloganıyla yıl sonuna büyüklüğünde arz beş altı 5 milyon erkeğe brifing ve farkındalık eğitimleri verilecek. Bu kapsamda bugüne büyüklüğünde berber dükkânı, stadyum, göçüm durağı, veriş yeri üzere alanlarda 1 milyon 455 bin erkeğe kadına karşı seri uğraş eğitimi verildi.

Aile ve Içtimai Hizmetler, Doğruluk, İçişleri, Milli Yetişek ve Keyif Bakanlıkları ile Kült İşleri Başkanlığınca imzalanan “Kadına Yönelik Şiddetle Savaş 2022 Yılı Cıvıltı Planı” protokolü kapsamında İçişleri Bakanlığınca kadına müteveccih şiddetli mücadeleye yönelik eğitim seferberliği başlatıldı. Bu kapsamda kıraathane, kahve, kuaför, erkek berberi, taksi durakları, organize uran bölgeleri, İş Ihya Merkezleri (İŞGEM) ve fabrikalar, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım araçları, havalimanı, gar ve otogarların bekleme alanları, stat, spor salonları, hipodrom vb. yerlerde, darülfünun alay, program ve başka etkinliklerinde, yerel festival ve panayırlarda, muamele yerleri ve aksata merkezlerinde, esnaf, uran, ticaret, kültür, şoförler vb. nazar teşkilatlarında ve birliklerinde, kamu çalım ve kuruluşlarında, sinema ve piyes salonlarında, halkın tehlikeli namına bulunduğu ana yol ve meydanlar ile cuma namazı günleri camii giriş ve çıkışlarında yapılacak eğitimler ile yeryüzü birkaç 5 milyon erkeğe ulaşılması hedefleniyor.

1 milyon 455 bin erkeğe ulaşıldı

Bakanlık/Riyaset ülke/kaza birimlerinde oluşturulan üçer nefis yıldız bilimi tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde bugüne kadar 1 milyon 455 bin ayvaz, kadına müteveccih seri mücadele üstüne bilgilendirildi.

En aşkın terbiye ve farkındalık çalışması Bursa’da yapıldı

Kadına yönelik hızlı savaşım kapsamında 5 milyon erkeğe bilgilendirme ve farkındalık eğitimi verilmesi çalışmalarında Bursa ilinde 157 bin 332 vatandaşa ulaşıldı. Ülke genelinde en aşkın eğitimin verildiği Bursa’yı, 92 bin 638 kişiyle Mersin Ağacı, 88 bin 804 kişiyle Gaziantep, 80 bin 981 kişiyle Antalya ve 67 bin 769 kişiyle Malatya strateji etti. İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde ise hep 78 bin 375 erkeğe, kadına yönelik şiddetli savaş eğitimi verildi.

Eğitimler temas noktada sürüyor

Yüz yüze gerçekleştirilen eğitimlerin yanı sıra propagandist ve bilgilendirici pankart/ ası ve risale dahi dağıtılıyor.

Bugüne kadar 31 bin 68 pankart/afiş asıldı ve 472 bin 853 broşür eş vatandaşlara dağıtımı yapıldı. – ANKARA

Share: